
Sloupsko-šošůvské jeskyně-unikátní jeskynní systém považovány mnohými oprávněně za nejkrásnější jeskyně nejen v Moravském Krasu, ale i v republice. Vstup do jeskyní se sice nachází v jižním okraji obce Sloup, ale svými podzemními prostory zabírají celé území mezi obcí Sloup a Šošůvka. Jeskyně drží mnohá nej. Jsou považovány za jedny z nejvelkolepějších co do rozlohy (patří do systému Amatérských jeskyní což je nejdelší jeskynní systém v České republice), ale i krásy, a za jedny z nejdéle zkoumaných jeskyní. Byly vytvořeny Sloupským potokem, který si jimi vyrazil cestu do devonského vápence. Tento potok obtáčí bizardní skalní suk, tzv. skála Hřebenáč (vlastní heslo), a ztrácí se za ním, aby si hloubil pod zemí svůj tok a vystupoval po zesílení jinými přítoky jako říčka Punkva u Punkevních jeskyní. Obec Sloup ve Sloupském údolí tvoří přirozený počátek Suchého žlebu v němž se nalézají i známé Punkevní jeskyně.… číst dále
Propast nesoucí jméno J. A. Nagela byla objevena tímto matematikem již v roce 1748. Jeskyně Eliščina byla objevena až v 1879, kdy do ní omylem zapadl výše zmíněný místní občan a o dva roky později v roce 1881 byla zpřístupněna veřejnosti. Zbylé části Sloupalo-šošůvských jeskyní byly objeveny a zpřístupněny v letech 1889-1915. Již tehdy dr. M. Kříž osvětlil část jeskyní elektrickými obloukovými lampami, což v té době byla naprostá rarita. Na pozůstatky této elektrifikace hrdě upozorňují jeskynní průvodci. Bohužel zpřístupnění jeskyní přineslo i negativní jev, rozprodávání ulomených krápníků a nalezených pravěkých kostí turistům. I tento nešvar je již naštěstí minulostí a dnes se může návštěvník kochat nádhernou prohlídkou za doprovodu krásných průvodkyň.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.