Jedná se o nejsilnější vysoké kosmické energetické místo v Čechách. Energetické místo je na granitové balvanu. Kámen umožňuje silné psychotronické prožitky.
Hlavní obrázek místa
Boží kámen
© Jiří Cukr, 08/2010
Ke kameni se dostaneme odbočkou ze silnice Tažovice – Kraselov a po pěšině z boku kopce Boží kámen Jedná se o nejsilnější energetické místo v Čechách. Energetické místo vysoké kosmické energie je na granitové balvanu druhém zprava, který je podoben lodi. Není v jeho středu, ale trochu blíže ke kraji. Kámen je ale díky častým návštěvám na správném místě ošlapán.
Vaculčík, 7.1. 2005
historie

Místo pro meditace

Stále více lidí nejen z Čech se v současné době zajímá o energii krajiny o nehmotné síly v přírodě. Jednou z nejsilnějších zdrojů je právě Boží kámen. Přírodní svatyně je uváděna v knihách Ing. Pavla Kozáka: Místa působení a Tajemná místa od Blaníku k Sušici. Tento český fenomén určitě bude zmíněn i v připravované knize Energie krajiny. Pro citlivé lidi na tyto psychotronické energie je nejsilnější právě při první návštěvě. Díky této nadprůměrné síle není radno dlouho na tomto místě pobývat, maximálně 20 – 30 minut. Čekající na meditaci nabíjí již okolí tohoto kamene.

Vaculčík, 9.1. 2005

Jihočeský kraj,  Strakonice  (ST), Štěchovice

Místa v okolí

 kamenný most
 Tažovice
 kostel sv. Vavřince
 Kraselov
 kostel sv. Anny
 Ohrazenice
 Štěchovice
 Kladruby
 Kladruby
 Němčice
 Na Vrškách
 Kbíl
 Žižkův most
 Hoslovice
 Vojnice
 Frymburk
 Hvížďalka
 Střela
 Střela
 Libětice
 Střelské Hoštice
 Doubravice u Volyně
 Dřešínek
 Mačice
 židovský hřbitov
 Kalvarie
 Nihošovice
 Čestice
 Čestice
 Čestice
 sýpka a kalvarie
 kostel sv. Václava
 Maleč
 Dobrš
 Strakonice
 kostel sv. Markéty
 masné krámy
 mariánský sloup
 Husův sbor
 kostel sv. Václava
 kaple sv. Anny
 Podměstský mlýn
 Hoštice u Volyně
 Přečín
 Volyně
 Rosenauerův mlýn
 radnice
 kostel Všech svatých
 Podbranský mlýn
 mariánský sloup
 Žihobce
 Pražská brána
 Zámecký mlýn
 zámecký pivovar
 Horažďovice
 kostel sv. Klimenta
 Prácheň
 kostel sv. Mikuláše
 Žichovice
 Sluneční kámen
 Řepice
 Větrný kámen
 Hrad u Strašína
 Měsíční kámen
 kaple sv. Václava
 Dražovice
 Dražovice
 Rabí
 synagoga
 židovský hřbitov
 Strádal
 boží muka
 Čkyně
 synagoga
 kaple Dobrá voda
 radnice
 mariánský sloup
 Lčovice
 děkanství
 kostel sv. Martina
 Záluží
 křížová cesta
 židovský hřbitov
 synagoga
 Putkov
 židovský hřbitov
 Bratronice
 Velký Bor
 Kohoutí kříž
 Budětice
 Královský kámen
 Osek
 Kbelnice
 hradiště Věnec
 Zálezly
 Čepřovice
 kostel sv. Martina
 rychta/fara/radnice
 Želibořice
 Petrovice
 Obří hrad
Základní informace místa
ID místa: 2788
Typ místa: ostatní
Podkategorie: megalit, menhir
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 9.1.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama