Národní přírodní rezervace Rejvíz s Velkým a Malým mechovým jezírkem vyhlášena r. 1955. Rašeliniště evropského významu o rozloze 397 ha s výskytem unikátních forem flory a fauny. Část zpřístupněna veřejnosti.
Hlavní obrázek místa
NPR Rejvíz - Velké mechové jezírko
© Ivo Rozehnal 06/2015
Národní přírodní rezervace Rejvíz s Velkým a Malým mechovým jezírkem leží jižně pod osadou Rejvíz. V místě je naučná stezka, která umožňuje vstup do unikátního biotopu rašeliniště. K místu vede několik turistických značek. Červená z Jeseníku do Vrbna pod Pradědem, zelená z Jeseníku na Edelštejn, modrá z Rejvízu do Jeseníku a žlutá z Rejvízu na Velký Jezerník u Pradědu. V samotném okolí NPR Rejvíz je např. hrad Koberštejn, Lurdská jeskyně ve Starém Rejvízu, několik restaurací a penzionů. Město Jeseník leží asi 10 km západně.
25.6. 2015
historie

Národní přírodní rezervace Rejvíz se skládá z Velkého a Malého mechového jezírka, která jsou součástí velkého rašeliniště. Celková plocha rezervace, která se rozkládá jižně pod osadou Rejvíz, činí necelých 397 ha. Rašeliniště je rozvodím Vrchovištního potoka a Černé Opavy. Součástí rezervace jsou unikátní smrkové porosty, které jsou střídány borovicí blatkou o stáří až 200 let. Stáří rašeliniště je datováno na 6-7 tisíc let. Pochopitelně se jedná o unikátní přírodní biotop, který vytváří vhodné životní podmínky pro různý hmyz (např. pavouky, žluťáska borůvkového) a flóru (mechy, kapradiny, lišejníky, masožravou rosnatku okrouhlolistou nebo blatnici bahenní). Prohlídka rašeliniště je možná díky dřevěnému chodníku, který vede od vstupního kiosku asi 2 km od Rejvízu k Velkému mechovému jezírku. U jezírka je možnost odpočinku. Asi 1 km východně leží Malé mechové jezírko. To je v současnosti již veřejnosti nepřístupné a na rozdíl od většího…  číst dále

Ivo Rozehnal - zdroj - infotabule NS Rejvíz a web jeseniky.net, 25.6. 2015

Komentáře

Olomoucký kraj,  Jeseník  (JE), Rejvíz

Místa v okolí

 Kalich hořkosti
 chata Rejvíz
 Lurdská jeskyně
 Koberštejn
 Zlatý Chlum
 Čertovy kameny
 sanatorium Altvater
 kostel sv. Jiří
 Široký Brod
 kaple sv. Anny
 Jeseník
 radnice
 dům Katovna
 vysoká pec Drakov
 Široký Brod
 Drakov
 Zlatorudné mlýny
 Quinburk
 Adolfovice
 Hradec
 Edelštejn
 Priessnitzova hrobka
 Lázně Jeseník
 Balneopark
 Obří výhledna
 Heřmanovice
 Rabenštejn
 Pustý zámek
 Supíkovice
 radnice
 kostel sv. Kříže
 kaple sv. Rocha
 fojtství
 Leuchtenštejn
 Medvědí kámen
 Biskupská hora
 Velké Kunětice
 vápenky
 jeskyně Na Pomezí
 Mnichov
 kostel sv. Václava
 Fürstenwalde
 kaple sv. Hedviky
 evangelická zvonice
 Kaltenštejn
 kašna
 Vysoký vodopád
 Černá Voda
 chata Švýcárna
 Vrbno pod Pradědem
 Červenohorské sedlo
 Na Skalce
 Vozka
 kostel sv. Filipa
 Vápenná
 Dolní Červená Voda
 Praděd
 boží muka
 Dolní Holčovice
 Žulová
 Freudenštejn
 kosárna
 Kobylá nad Vidnavkou
 kostel sv. Jáchyma
 Tomíkovice
 Tlustá Berta
 kaple sv. Josefa
Základní informace místa
ID místa: 12283
Typ místa: voda
Podkategorie: jezero
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.6.2015
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

reklama