Tvrz, postavená patrně ve 13. stol. Pičín se uvádí v majetku Přemysla Otakara II., který ho daroval Bavorům ze Strakonic. R. 1320 darován maltézskému řádu. Tvrz se uvádí až r. 1473. Přibl. v 16. stol. přestavěna na dvoupatrovou budovu. V pol. 18. stol. byla připojena k Hluboši a upravena na sýpku.
Hlavní obrázek místa
2003 ©Luděk Pitter
Zbytek středověké tvrze v areálu JZD naproti kostelu s největší pravděpodobností ze 13. století. Již v roce 1320 bylo panství darováno maltézskému řádu. Podle jiných autorů je tvrz výslovně zmiňována až v roce 1473. Od poloviny 18 stol. byla součástí hlubošského panství a tvrz byla přestavěna na sýpku. Jedná se o stavbu přibližně čtvercového půdorysu. Původně byla postavena jen nižší část a až později asi v 16. stol. dostavěna dvoupatrová budova s asymetricky umístěným průjezdem. V některé literatuře se o této části mluví jako o zámku.
30.12. 2003
historie

Název obce

Obec je poprvé zmiňována v písemných pramenech r. 1289. Název obce pochází buď z latinského slova piscina – rybník, jelikož je v okolí množství rybníků; nebo ze staroslověnského pěčina, tedy hezké místo.

Wikipedie, 15.9. 2011

Středočeský kraj,  Příbram  (PB),

Místa v okolí

 Buková u Příbramě
 Hluboš
 Dlouhá Lhota
 Památník padlým
 židovský hřbitov
 kaple sv. Anny
 Studený vrch
 Drahlín
 dub sv. Václava
 kostel sv. Mikuláše
 židovský hřbitov
 kříž sv. Ivana
 Jince
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Vojtěcha
 Hradec
 Hornický skanzen
 Plešivec
 mariánský sloup
 synagoga
 radnice
 zámecké zahrady
 Dobříš
 Čertův most
 Vargač
 Viereckschanze
 Obora
 židovský hřbitov
 kaple sv. Anny
 Ostrý
 Osov
 Neumětely
 Šemíkův pomník
 Památník Vojna
 Valdek
 kaple
 Lochovice
 Lochovice
 kostel sv. Ondřeje
 Králova stolice
 Neumětely
 Rtišovice
 Libomyšl
 kostel sv. Jiljí
 Všeradice
 Vysoká u Příbramě
 synagoga
 sloup odsouzenců
 synagoga
 Smolotely
 Hořovice
 Hořovice
 Tihava
 židovský hřbitov
 Otmíče
 kaple sv. Prokopa
 kostel sv. Mikuláše
 Komárov
 Zduchovice
 Zálužský hrad
 Hůrka u Vranovic
 Vrškamýk
 kostel sv. Vavřince
 kaple
 kostel sv. Rocha
 kostel sv. Václava
 Mníšek pod Brdy
 pivovar
 Velká hospoda
 Zhoř
Základní informace místa
ID místa: 1783
Typ místa: tvrz
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 31.12.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama