Tvrz, postavená patrně ve 13. stol. Pičín se uvádí v majetku Přemysla Otakara II., který ho daroval Bavorům ze Strakonic. R. 1320 darován maltézskému řádu. Tvrz se uvádí až r. 1473. Přibl. v 16. stol. přestavěna na dvoupatrovou budovu. V pol. 18. stol. byla připojena k Hluboši a upravena na sýpku.
Hlavní obrázek místa
2003 ©Luděk Pitter
Zbytek středověké tvrze v areálu JZD naproti kostelu s největší pravděpodobností ze 13. století. Již v roce 1320 bylo panství darováno maltézskému řádu. Podle jiných autorů je tvrz výslovně zmiňována až v roce 1473. Od poloviny 18 stol. byla součástí hlubošského panství a tvrz byla přestavěna na sýpku. Jedná se o stavbu přibližně čtvercového půdorysu. Původně byla postavena jen nižší část a až později asi v 16. stol. dostavěna dvoupatrová budova s asymetricky umístěným průjezdem. V některé literatuře se o této části mluví jako o zámku.
30.12. 2003
historie

Název obce

Obec je poprvé zmiňována v písemných pramenech r. 1289. Název obce pochází buď z latinského slova piscina – rybník, jelikož je v okolí množství rybníků; nebo ze staroslověnského pěčina, tedy hezké místo.

Wikipedie, 15.9. 2011

Středočeský kraj,  Příbram  (PB),

Místa v okolí

 Buková u Příbramě
 Hluboš
 Dlouhá Lhota
 Památník padlým
 židovský hřbitov
 kaple sv. Anny
 Studený vrch
 Drahlín
 dub sv. Václava
 kostel sv. Mikuláše
 židovský hřbitov
 kříž sv. Ivana
 Jince
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Vojtěcha
 Hradec
 Hornický skanzen
 Plešivec
 mariánský sloup
 synagoga
 radnice
 zámecké zahrady
 Dobříš
 Čertův most
 Vargač
 Viereckschanze
 Obora
 židovský hřbitov
 kaple sv. Anny
 Ostrý
 Osov
 Neumětely
 Šemíkův pomník
 Památník Vojna
 Valdek
 kaple
 Lochovice
 Lochovice
 kostel sv. Ondřeje
 Králova stolice
 Neumětely
 Rtišovice
 Libomyšl
 kostel sv. Jiljí
 Všeradice
 Vysoká u Příbramě
 synagoga
 sloup odsouzenců
 synagoga
 Smolotely
 Hořovice
 Hořovice
 Tihava
 židovský hřbitov
 Otmíče
 kaple sv. Prokopa
 kostel sv. Mikuláše
 Komárov
 Zduchovice
 Zálužský hrad
 Hůrka u Vranovic
 Vrškamýk
 kostel sv. Vavřince
 kaple
 kostel sv. Rocha
 kostel sv. Václava
 Mníšek pod Brdy
 pivovar
 Velká hospoda
 Zhoř
Základní informace místa
ID místa: 1783
Typ místa: tvrz
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 31.12.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama