Vila v jižní okrajové části města. V rondokubistickém stylu vyprojektoval architekt Josef Gočár. Vila postavena v letech 1923 až 1924 místním stavitelem J. Pitřincem. Zachovaný exteriér, zčásti i vnitřní vybavení.
Hlavní obrázek místa
Keyzlarova vila
Hlavní průčelí vily z ulice
© Jaroslav Valečka, 04/2008
Město Červený Kostelec leží 10 km severovýchodně od Náchoda. Nachází se v krásném prostředí nedaleko Orlických hor, Krkonoš, Broumovských stěn a východočeských sklaních měst. V okolí nalezneme turisticky atraktivní oblasti – Náchod, údolí řeky Úpy s Ratibořickým zámkem a Babiččiným údolím, Hronov, Police nad Metují a nespočet dalších. V blízkosti města, u rybníků Brodský nebo Špinka, jsou autokempinky a krásné koupání.
Pavel Vítek, 3.6. 2008
historie

Keyzlarova vila

Vilu pro továrníka Theodora Keyzlara projektoval architekt Josef Gočár. Stavbu provedl červenokostelecký stavitel Josef Pitřinec v letech 1923 až 1924. Vila v rondokubistickém stylu si zachovala původní exteriér. V prostorné hale v přízemí je uchováno původní dřevěné obložení. V současné době je ve vile ZUŠ. Hala slouží jako koncertní síň, v ostatních místnostech jsou učebny.

Jaroslav Valečka, 14.5. 2008

Královéhradecký kraj,  Náchod  (NA), Červený Kostelec

Místa v okolí

 hrob Viktorky
 Vízmburk
 Červená Hora
 zvonice
 Žernovská rozhledna
 Rýzmburk
 Studnice
 Na Signálu
 Staré bělidlo
 Turyň
 Babiččino údolí
 Hronov
 mariánské sousoší
 Ratibořice
 Jiráskovo divadlo
 kaple sv. Michala
 stará radnice
 Dřevěnka
 vojenský hřbitov
 Homole
 Velké Svatoňovice
 Koldovka
 Homolka
 Dubno
 štola Kateřina
 Náchod
 vojenský hřbitov
 Bystrý
 pranýř
 stará radnice
 městské opevnění
 děkanství
 kašna
 mariánský sloup
 podkova
 kostel sv. Vavřince
 nová radnice
 pomník jízdy
 mlýn Dřevíček
 Stárkov
 Stárkov
 kostel sv. Václava
 Barunčina škola
 socha Barunky
 Steidlerova kovárna
 malá fara
 Malá Skalice
 Žaltman
 zvonice
 Chvalkovice
 Radvanice
 Na Větrné horce
 Velký Třebešov
 kostel sv. Štěpána
 Vlčinec
 vodní nádrž Rozkoš
 kostel sv. Jiljí
 smírčí kříž
 Dobrošov
 kostel sv. Prokopa
 Dobrošov
 haltýře
 židovský hřbitov
 Sviništany
 synagoga
 Velká Bukovina
 Čáp
 Skály
 Skály
 kaple sv. Anny
 Starý Rokytník
 Bartoňova útulna
 Samaritánka
 kašna
 radnice
 Podklášterní mlýn
 stará škola
 Ostaš
 Selendrův sloup
 socha sv. Prokopa
 klášter benediktinů
 kovárna
 Sendraž
 kostel sv. Mikuláše
 Nový Dvůr
 Na Vartě
 Střmen
 kříž nad Pěkovem
 Bludné skály
 Veselice
 Zvole
 Teplice nad Metují
 městské opevnění
 Černčice
 kostel sv. Vavřince
 Teplice nad Metují
 Výrov
 evangelický kostel
 Krakonošova kašna
 Trutnov
 Šibeník
 stará radnice
 Frymburk
 městský hřbitov
 Kuks
 Šibeník
 kostel sv. Jakuba
 Hořenice
 Jaroměř
 pěchotní srub T-S 63
 Bolkov
 kostel sv. Mikuláše
 Wenkeův dům
 pevnost Josefov
 Rechenburg
Základní informace místa
ID místa: 6250
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 3.6.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama