Barokní kaple Panny Marie Sněžné byla postavena roku 1709 broumovským radním Ignazem Zinkem, obnovena v roce 1802 a renovována roku 1997. Obec Křinice zakoupila a nechala v roce 2011 broumovským farářem Martinem Lanžim vysvětit sošku Panny Marie, která v kapli chyběla.
Hlavní obrázek místa
kaple
© Rodochrozit , 02/2016
Z Broumova vede přes obec Křinice na úpatí Broumovských stěn turistická červená značka kolem kaple Panny Marie Sněžné na hřeben k turistické chatě Hvězda a známé Dienzenhoferově kapli Panny Marie Hvězdy jitřní. Kolem kaple Panny Marie Sněžné prochází též naučná stezka, která tvoří 14 km dlouhý okruh kolem Křinic.
Rodochrozit, 28.2. 2016
historie

Na úpatí Broumovských stěn se nachází osada Amerika, část obce Křinice. Od Ameriky vede schodiště s 320 schody na vrchol Broumovských stěn ke kapli Panny Marie Sněžné na vrcholu Hvězda. Na začátku schodiště se nachází kaplička Panny Marie Sněžné jitřní (nazývaná též Sněžná kaple), kterou nechal začátkem 18. století v roce 1709 postavit Ignaz Zinke, radní z Broumova. Původně se kaple nazývala Weckersdorfer „Schneekirchlein“ (Křinice–německy Weckersdorf). Roku 1802 byla kaple obnovena. Naposled renovována byla v roce 1997 a v květnu roku 2011 obec Křinice, na jejímž území se kaple nachází, zakoupila sošku Panny Marie Sněžné, nechala ji vysvětit farářem Martinem Lanžim a umístila ji do kaple.

Rodochrozit, 28.2. 2016

Komentáře

Královéhradecký kraj,  Náchod  (NA), Křinice

Místa v okolí

 kříž nad Pěkovem
 kaple sv. Anny
 Selendrův sloup
 socha sv. Prokopa
 Podklášterní mlýn
 stará škola
 kašna
 radnice
 městské opevnění
 stará radnice
 Ostaš
 mariánský sloup
 kostel sv. Václava
 Samaritánka
 Měšťanský pivovar
 Laudonova kaple
 Pánův kříž
 kaple sv. Anny
 Nádraží - divadlo
 fara
 Meziměstí
 smírčí kříž
 haltýře
 Vlčinec
 kostel sv. Prokopa
 zvonice
 Machovský kříž
 kostel sv. Vavřince
 Teplice nad Metují
 Teplice nad Metují
 kalvárie
 kostel sv. Barbory
 kostel sv. Anny
 Raubeschloss
 mlýn Dřevíček
 Stárkov
 Stárkov
 Belver
 kostel sv. Markéty
 Skály
 Na Větrné horce
 Skály
 Bystrý
 Střmen
 Umlaufův mlýn
 Bludné skály
 Homole
 Čáp
 Velká Hejšovina
 Hampelův sloup
 Dinopark Karlów
 kostel Všech svatých
 mariánské sousoší
 Jiráskovo divadlo
 Hronov
 kostel Panny Marie
 zámeček Friedenstein
 Mieroszów
 Fort Karola
 Dolní Adršpach
 Radosno
 sanatorium Grunwald
 Adršpach
 Na Signálu
 Sarny
 Rogowiec
 Ratno Dolne
 zvonice
 hrob Viktorky
 Keyzlarova vila
Základní informace místa
ID místa: 12720
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.3.2016
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Historie

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Naposledy navštívené

reklama