Ocelodřevěná rozhledna na návrší Signál (501 m n. m.) vznikla v průběhu r. 2014 z iniciativy obce Horní Radechová s pomocí evropské dotace. Je 29 m vysoká a od otevření volně přístupná.
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Na Signálu
© P. Urbanec 03/2020
Návrší Signál se nachází nad osadou Slavíkov, která je místní částí obce Horní Radechová. Rozhledna leží na katastrálním území Slavíkova. Ze Slavíkova vede k rozhledně úzká asfaltová silnička, končící malým parkovištěm. Kolem rozhledny prochází červená turistická značka, tzv. Jiráskova stezka, spojující Náchod a Hronov. Nejkratší turistický přístup k rozhledně však představuje nově vyznačená žlutá značka od nádraží Velké Poříčí (1,5 km). Rozhledna je celoročně volně přístupná a poskytuje výhled na Ostaš, Broumovské stěny, Jestřebí hory, Zvičinu, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník, Javoří hory i polské Góry Stolowe. V blízkosti rozhledny se nacházejí bunkry československého opevnění z doby před 2. světovou válkou.
19.5. 2021
popis

Rozhledna Na Signálu byla postavena v období květen-listopad 2014 a byla oficiálně zpřístupněna 13. prosince 2014. Je to dřevěná stavba s ocelovými prvky o celkové výšce 29 m. Krytá vyhlídková plošina je ve výši 25 m a vede na ni 125 schodů točitého schodiště.

19.5. 2021

historie

Ocelodřevěná rozhledna vyrostla na návrší Signál (501 m n. m.) z iniciativy obce Horní Radechová na podzim roku 2014. Na její realizaci se podílela kromě obce také společnost Branka, o.p.s., která se zaměřuje na rozvoj cestovního ruchu v Kladském pomezí, společně s Euroregionem Glacensis. Pokusy získat na stavbu rozhledny evropskou dotaci byly úspěšné až napotřetí. Téměř 30 m vysoká rozhledna vznikla podle projektu Ing. Antonína Olšiny z Vysokého Mýta. Zhotovitelem byla firma TESMEN, s.r.o. z Olešnice u Červeného Kostelce. Náklady na stavbu rozhledny dosáhly cca 3,4 mil. Kč, přičemž obec Horní Radechová se podílela jejich desetinou a nákupem potřebného pozemku. Slavnostní otevření rozhledny na Signálu proběhlo v sobotu 13. prosince 2014.

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 19.5. 2021

Královéhradecký kraj,  Náchod  (NA), Slavíkov

Místa v okolí

 Hronov
 mariánské sousoší
 Jiráskovo divadlo
 Homole
 Náchod
 vojenský hřbitov
 pranýř
 podkova
 stará radnice
 děkanství
 kašna
 mariánský sloup
 městské opevnění
 kostel sv. Vavřince
 nová radnice
 Na Větrné horce
 hrob Viktorky
 Homolka
 Keyzlarova vila
 mlýn Dřevíček
 zvonice
 pomník jízdy
 Dobrošov
 kostel sv. Prokopa
 Studnice
 Dobrošov
 haltýře
 Vlčinec
 Bystrý
 Stárkov
 Stárkov
 kostel sv. Václava
 zvonice
 Červená Hora
 Vízmburk
 Žernovská rozhledna
 Bludné skály
 Bartoňova útulna
 smírčí kříž
 Dubno
 Babiččino údolí
 Rýzmburk
 Staré bělidlo
 kašna
 radnice
 stará škola
 Podklášterní mlýn
 Selendrův sloup
 socha sv. Prokopa
 Ratibořice
 Koldovka
 Na Vartě
 vojenský hřbitov
 Sendraž
 Samaritánka
 Turyň
 kaple sv. Anny
 Ostaš
 Barunčina škola
 štola Kateřina
 socha Barunky
 vodní nádrž Rozkoš
 Steidlerova kovárna
 malá fara
 Malá Skalice
 Pánův kříž
 Velké Svatoňovice
 Machovský kříž
 kaple sv. Michala
 stará radnice
 Skály
 kříž nad Pěkovem
 Skály
 Dřevěnka
 Frymburk
 Šibeník
 Dinopark Karlów
 Čáp
 Velká Hejšovina
 Žaltman
 městské opevnění
 Fort Karola
 Výrov
 kaple sv. Anny
 Raubeschloss
 Velký Třebešov
 kostel sv. Štěpána
 Radvanice
 Feistův kopec
 Chvalkovice
 Teplice nad Metují
 Černčice
 Homole
 kostel sv. Vavřince
 Teplice nad Metují
 kostel sv. Jiljí
 Střmen
 Sviništany
 Nový Dvůr
 kalvárie
 Veselice
 kostel Všech svatých
 Zvole
 fara
 městské opevnění
 stará radnice
 mariánský sloup
 kostel sv. Václava
 Měšťanský pivovar
 Šerlišský mlýn
Základní informace místa
ID místa: 15660
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 20.5.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Cestování

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

Jak na Nový rok, tak po celý rok ..... a začínal rok vždy 1. lednem?

Hrady a zámky

Ještě pár hodin a zase budeme o rok starší. Vánoční svátky utekly jako voda a nás čeká loučení. Už brzy se rozloučíme s rokem starým rokem a přivítáme nový. Tato doba je už tradičně spojena s veselím. Bylo tomu tak ale odjakživa?

Jaká je vlastně historie betlémů, které se v této době objevují na veřejných prostranstvích i u nás doma

Zajímavosti

Začalo to ve stísněném prostoru jeskyně, který se stal prvním betlémem a improvizovanou kaplí a kde také proběhla první slavnostní půlnoční mše, kterou odsloužil František z Assisi 24. prosince roku 1223.

Dva základní druhy středověkého záchodu na hradech a dalších stavbách v Česku, Irsku a Británii

Zajímavosti

V tomto článku do toho šlápneme a probereme tematiku středověkých záchodů v Česku, Irsku a Británii. Bude řeč o dvou základních typech středověkých záchodů na hradech a dalších středověkých stavbách, tzv. vnějších a vnitřních záchodech.

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

reklama