Restaurace byla postavena koncem 19. století. Původně celodřevěná stavba prošla několika úpravami a opravami. Jejími hosty byly význačné osoby, herci, skladatelé, muzikanti, zpěváci, básníci, spisovatelé, politici. Děti zde jistě zaujme nádherně vymalovaná perníková chaloupka a venkovní tělocvična.
Hlavní obrázek místa
celkový pohled
© Rodochrozit, 11/2006
K restauraci Monaco se lze dostat autem, autobusem, na kole, pěšky, vlakem. Od nádraží ve Slatiňanech je to asi kilometr. Je možno jít i kolem slatiňanského zámku, přes park, podél ohrad plných krásných koní, dále Třešňovou alejí (vše po žluté a zelené turistické značce). Autem či na kole je možno parkovat přímo u Monaca. V okolí se nachází Kočičí hrádek – miniatura středověkého hradu. Tu pro své děti nechala na křemencové skalce vybudovat v letech 1898 až 1901 kněžna Vilemína Auerspergová. Státní zámek Slatiňany se svými hipologickými sbírkami je národní kulturní památkou. Hřebčín u zámku byl po válce využit k chovu starokladrubských vraníků. Hřebčín je známý z televizního seriálu Dobrá voda, který zde byl natáčen v 80. letech minulého století. Chovají tu také koně Převalského – kobylka Chrudimka uhynula na otravu tisem od nezodpovědných návštěvníků. Pro milovníky adrenalinových sportů je nedaleko pískovcový lom Škrovád, kde se scházejí horolezci z blízkého i dalekého okolí. Cvičné stěny jsou vhodné pro trénink a pro odreagování. Přesto nedoporučuji lézt bez jištění, viděla jsem zde několik pádů, některé skončily zlomenými obratly i kostmi, v lepším případě nepěknými odřeninami.
rodo chrozit , 13.4. 2011
historie

Restaurace byla postavena před sto lety, původně byla celá dřevěná. Prošla několika úpravami a opravami. Jejími hosty byly význačné osoby, herci, skladatelé, muzikanti, zpěváci, básníci, spisovatelé, politici. Výletní restaurace Monaco je hojně navštěvována turisty a výletníky z blízkého i širokého okolí. Děti zde jistě zaujme nádherně vymalovaná perníková chaloupka a venkovní tělocvična.

rodo chrozit - podle webových stránek , 13.4. 2011

Pardubický kraj,  Chrudim  (CR), Slatiňany

Místa v okolí

 Kočičí hrádek
 požární hláska
 kostel sv. Martina
 Slatiňany
 Bára
 Lukavice
 Rabštejnek
 Strádov
 kostel sv. Jiří
 Mydlářovský dům
 městské opevnění
 Kočičí hrádek
 Chrudim
 Stolany
 Kozojedy
 Hrádek u Nasavrk
 Žumberk
 kostel sv. Marka
 Boiika
 Topol
 Nasavrky
 Nabočany
 kostel sv. Víta
 boží muka
 Medlešice
 Vejvanovice
 Rozpakov
 Úhřetice
 kostel sv. Václava
 Hrochův Týnec
 židovský hřbitov
 Hrochův Týnec
 zvonice
 Přestavlky
 kostel sv. Víta
 Chrast
 kostel sv. Martina
 hrobka Lilienwaldů
 kostel sv. Martina
 Dolní pec
 židovský hřbitov
 Heřmanův Městec
 synagoga
 Klešice
 kostel sv. Markéty
 Mrdice
 Rohozná
 Ležáky
 Rosice
 Rosice
 kostel sv. Václava
 Jezbořice
 kaple sv. Jiří
 Bořice
 Nemošice
 Seč
 krematorium
 židovský hřbitov
 kostel sv. Jiljí
 Lipka
 Veselá
 Březovice
 Vildštejn
 Trhová Kamenice
 Barborka
 Oheb
 kaple sv. Anny
 Šimkův mlýn
 kostel sv. Vavřince
 Trhová Kamenice
 kostel sv. Kunhuty
 kostel sv. Anny
 městské opevnění
 Zelená brána
 Staré Čívice
 vodní nádrž Seč I
 kostel Všech svatých
 obecná škola
 automatické mlýny
 Staré Čívice
 Slepotice
 Pardubice
 Klokočov
 Svobodné Hamry
 Chroustovice
 Jahůdka
 Svobodné Hamry
 Hoješín
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Václava
 Dašice
 vila Josefa Vosáhla
 tyrolská zvonice
 Choltice
 Svojšice
 Krchleby
 Běstvina
 Maleč
 Lepějovice
 Valy u Přelouče
Základní informace místa
ID místa: 9936
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 21.5.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama