
Kostel Všech svatých ve Stojicích je jednolodní přibližně orientovaná stavba s trojboce uzavřeným presbytářem. Jižní bok lodi a presbytář obíhá nízká římsa (na severním boku lodi chybí), presbytář a nároží sakristie podpírají jednou odstupněné opěrné pilíře. Obdélnou (9,1 x 6,1 m) plochostropou loď osvětlují dva páry hrotitých oken s kružbami (čtyřlist a plamínky), V západní části na dřevěné kruchtě nesené dvěma sloupky pětirejstříkové varhany od Karla Schiffera z roku 1889. Mírně obdélný presbytář je zaklenut jedním polem křížové žebrové klenby a pětipaprsčitým závěrem. Svorníky jsou terčovité, žebra zabíhají do jehlanových konzol zdobených kružbovými motivy a tordováním, svazky žeber na rozhraní mezi křížovým polem a závěrem pak do půlválcových přípor zakončených tordovanými patkami. V severní zdi presbytáře je osazeno sanktuárium zakončen oslím hřbetem vyvedeným do fiály. Pravoúhlý pozdně gotický portál s přetínavými… číst dále
První písemná zmínka o Stojicích pochází z roku 1349. Roku 1350 připadla stojická fara k nově zřizovanému biskupství litomyšlskému. Podací právo příslušelo ke tvrzi v sousedních Svojšicích, kterou až do poloviny 16. století drželi páni ze Svojšic, poté přešla sňatkem na Gerstorfy. Svojšice kostel neměly a proto se stojický kostel stal gerstorfským rodovým pohřebištěm, jak dokládá několik dochovaných náhrobníků s jejich erbem. Dnešní kostel Všech svatých pochází z konce 15. století. Někdy v průběhu 17. století zanikla stojická fara, od té doby kostel spadá pod farnost v Heřmanově Městci. Prostý, pozdně gotický kostel, byl přestavěn v roce 1707. Tehdy byla přestavěna jak loď, tak i věž. Další opravy jsou zaznamenány k roku 1889.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.