Původní barokní zámek z první pol. 18. stol., majitel neznámý. V r. 1901 přestavěn rytířem Gastonem Malmannem ze Skřivan do novorenesanční podoby. Od r. 1913 majitel prof. dr. Václav Piťha. Po r. 1945 ve státním vlastnictví.
Hlavní obrázek místa
Hlavní průčelí z parku
© Pavel Vítek 01/2006
Zámek v Myštěvsi leží 10 km severovýchodně od Nového Bydžova a 9 km jihozápadně od Hořic a od vlastní vesnice Myštěves 2 km severně. Zámek je dostupný buď pěšky z obce Myštěves, kam dojedeme autobusem a nebo 3 km východně z železniční stanice Ohnišťany na trati Chlumec nad Cidlinou – Ostroměř. Zámek není veřejnosti přístupný, slouží jako hotel a patří k místnímu golfovému hřišti. V okolí můžeme navštívit město Nový Bydžov, s hezkým náměstím, kterému vévodí pseudogotická radnice a nebo město Hořice. 12 km jihovýchodně pak můžeme navštívit pseudogotický harrachovský zámek Hrádek u Nechanic.
2.1. 2006
historie

Myštěveský zámek byl postaven v první polovině 18. stol. v barokním slohu. Stavebník není znám. Asi jím byl některý z majitelů nedalekých Skřivan, kam tehdy Myštěves náležela. V r. 1901 byl zámek přestavěn tehdejším majitelem průmyslníkem rytířem Gastonem Malmannem ze Skřivan do novorenesanční podoby. V r. 1913 zámek koupil profesor pražské lékařské fakulty dr. Václav Piťha. Od r. 1945 byl zámek využíván různými státními organizacemi, převážně jako skladiště a depozitáře. Nyní je v soukromém vlastnictví, je pěkně opraven a slouží jako hotel u golfového hřiště. Zámek byl založen na obdélníkovém půdorysu. Vstupní strana zámku má v prvním patře rizalit s balkonem. Nad průčelím budovy je jednookenní štít s dvěma vázami po stranách.

2.1. 2006

Královéhradecký kraj,  Hradec Králové  (HK), Myštěves

Místa v okolí

 Vysoká
 kostel sv. Mikuláše
 Podlesí
 Bašnice
 kostel sv. Václava
 Ohnišťany
 kostel sv. Jiří
 Staré Smrkovice
 Stračov
 Obora
 Stračov
 Chotělice
 Smidary
 kostel sv. Stanislava
 Skřivany
 Hradišťko
 Holovousy
 kostel sv. Prokopa
 Ostroměř
 Sobčice
 radnice
 Sloupno
 Chloumky
 Hořice
 Hořice
 Hořice
 Vysoké Veselí
 Pustohrad u Hořic
 Jeřice
 synagoga
 radnice
 Nechanice
 kostel sv. Vavřince
 Nový Bydžov
 Husův sbor
 Libeň
 kostel sv. Prokopa
 pomník Janu Malátovi
 Dohalice
 akvadukt u Komárova
 kostel sv. Matouše
 Kovač
 Mlázovice
 Konecchlumí
 Barchůvek
 Volanice
 Kunčice
 sušárna čekanky
 Kamenice
 Barchov
 Lázně Bělohrad
 Hlušice
 Hrádek u Nechanic
 zvonice
 Miletín
 Sekeřice
 Sekeřice
 Babice
 Choteč
 kostel sv. Jiří
 Dolní Přím
 Tuř
 Chlum
 kostel Všech svatých
 kostel sv. Václava
 Mlékosrby
 Milíčeves
 Luková
 Velký Vřešťov
 kostel sv. Prokopa
 Radíkovice
 Hankův rodný dům
 Hrádek u Vřesníka
 Hořiněves
 Bílé Poličany
 Kosice
 Velký Vřešťov
 kostel sv. Jiří
 Šluspárk
 Hrad u Bezníka
 Mokřice
 Libčany
 Velehrádek
 Libčany
 kostel sv. Marka
 Vlkov nad Lesy
 Stěžery
 Zátluky
 Valdštejnská lodžie
 Čeřov
 Valdická brána
 synagoga
 Čeřovka
Základní informace místa
ID místa: 1135
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 4.1.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama