Původní barokní zámek z první pol. 18. stol., majitel neznámý. V r. 1901 přestavěn rytířem Gastonem Malmannem ze Skřivan do novorenesanční podoby. Od r. 1913 majitel prof. dr. Václav Piťha. Po r. 1945 ve státním vlastnictví.
Hlavní obrázek místa
Hlavní průčelí z parku
© Pavel Vítek 01/2006
Zámek v Myštěvsi leží 10 km severovýchodně od Nového Bydžova a 9 km jihozápadně od Hořic a od vlastní vesnice Myštěves 2 km severně. Zámek je dostupný buď pěšky z obce Myštěves, kam dojedeme autobusem a nebo 3 km východně z železniční stanice Ohnišťany na trati Chlumec nad Cidlinou – Ostroměř. Zámek není veřejnosti přístupný, slouží jako hotel a patří k místnímu golfovému hřišti. V okolí můžeme navštívit město Nový Bydžov, s hezkým náměstím, kterému vévodí pseudogotická radnice a nebo město Hořice. 12 km jihovýchodně pak můžeme navštívit pseudogotický harrachovský zámek Hrádek u Nechanic.
2.1. 2006
historie

Myštěveský zámek byl postaven v první polovině 18. stol. v barokním slohu. Stavebník není znám. Asi jím byl některý z majitelů nedalekých Skřivan, kam tehdy Myštěves náležela. V r. 1901 byl zámek přestavěn tehdejším majitelem průmyslníkem rytířem Gastonem Malmannem ze Skřivan do novorenesanční podoby. V r. 1913 zámek koupil profesor pražské lékařské fakulty dr. Václav Piťha. Od r. 1945 byl zámek využíván různými státními organizacemi, převážně jako skladiště a depozitáře. Nyní je v soukromém vlastnictví, je pěkně opraven a slouží jako hotel u golfového hřiště. Zámek byl založen na obdélníkovém půdorysu. Vstupní strana zámku má v prvním patře rizalit s balkonem. Nad průčelím budovy je jednookenní štít s dvěma vázami po stranách.

2.1. 2006

Královéhradecký kraj,  Hradec Králové  (HK), Myštěves

Místa v okolí

 Vysoká
 kostel sv. Mikuláše
 Podlesí
 Bašnice
 kostel sv. Václava
 Ohnišťany
 kostel sv. Jiří
 Staré Smrkovice
 Stračov
 Obora
 Stračov
 Chotělice
 Smidary
 kostel sv. Stanislava
 Skřivany
 Hradišťko
 Holovousy
 kostel sv. Prokopa
 Ostroměř
 Sobčice
 radnice
 Sloupno
 Chloumky
 Hořice
 Hořice
 Hořice
 Vysoké Veselí
 Pustohrad u Hořic
 Jeřice
 synagoga
 radnice
 Nechanice
 kostel sv. Vavřince
 Nový Bydžov
 Husův sbor
 Libeň
 kostel sv. Prokopa
 pomník Janu Malátovi
 Dohalice
 akvadukt u Komárova
 kostel sv. Matouše
 Kovač
 Mlázovice
 Konecchlumí
 Barchůvek
 Volanice
 Kunčice
 sušárna čekanky
 Kamenice
 Barchov
 Lázně Bělohrad
 Hlušice
 Hrádek u Nechanic
 zvonice
 Miletín
 Sekeřice
 Sekeřice
 Babice
 Choteč
 kostel sv. Jiří
 Dolní Přím
 Tuř
 Chlum
 kostel Všech svatých
 kostel sv. Václava
 Mlékosrby
 Milíčeves
 Luková
 Velký Vřešťov
 kostel sv. Prokopa
 Radíkovice
 Hankův rodný dům
 Hrádek u Vřesníka
 Hořiněves
 Bílé Poličany
 Kosice
 Velký Vřešťov
 kostel sv. Jiří
 Šluspárk
 Hrad u Bezníka
 Mokřice
 Libčany
 Velehrádek
 Libčany
 kostel sv. Marka
 Vlkov nad Lesy
 Stěžery
 Zátluky
 Valdštejnská lodžie
 Čeřov
 Valdická brána
 synagoga
 Čeřovka
Základní informace místa
ID místa: 1135
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 4.1.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve středočeském kraji, v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les a z něj se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě vytesané do žuly.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

reklama