Dřevěná soukromá rozhledna byla vybudována nákladem majitele přilehlé firmy r. 2017. Má krytou vyhlídkovou plošinu ve výši 5 m při celkové výšce stavby 8 m. Je volně přístupná po 25 schodech.
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Kosice
© J. Fábera 10/2017
Kosice jsou starobylá obec, původně s tvrzí doloženou r. 1315. Stopy po tvrzi zanikly v 19. stol. beze zbytku. Obec, která má nyní asi 340 obyvatel, leží 6 km severovýchodně od Chlumce nad Cidlinou na vedlejší silnici severně od silnice I/11. Okolním krajem neprocházejí žádné turisticky značené trasy. Rozhledna se nachází na severním okraji obce v areálu s rybníkem a uměle navršeným kopcem, na kterém stojí. Pozemek není ze strany obce oplocen, drátěný plot je jen ze strany od polí. Motoristé mohou pokračovat z centra obce vedlejší ulicí k posledním domům na severním okraji a zde zaparkovat, např. před budovou firmy Stavoka. Pak zbývá asi 700 m pěšky severním směrem parkovou cestou s nově vysázenou alejí a poté podél rybníka až k rozhledně.
Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 21.11. 2021
historie

Stavba soukromé dřevěné, 8 metrů vysoké rozhledny o průměru základny cca 6 metrů se nalézá na severním okraji obce Kosice. Její výstavba byla provedena v srpnu 2017. Rozhledna se nalézá na soukromém pozemku, který sousedí s firmou Stavoka Kosice a.s. Pozemek, firma i rozhledna mají společného majitele. Rozhledna je však volně přístupná. Celková výška stavby je 8 m. Po vystoupání 25 schodů na krytou vyhlídkovou plošinu ve výši zhruba 5 m se nabízí ničím nerušený kruhový rozhled do okolí. Za příznivého počasí lze vidět jižním směrem Železné hory a elektrárnu ve Chvaleticích, na severu Krkonoše, na východě Orlické hory a na západě vojenský radar v blízkosti obce Nepolisy.

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 21.11. 2021

Komentáře

Královéhradecký kraj,  Hradec Králové  (HK), Kosice

Místa v okolí

 kaple Panny Marie
 Kosice
 Přestavlky
 sušárna čekanky
 Mlékosrby
 Barchůvek
 Barchov
 Luková
 Babice
 Libeň
 Chudeřická kyselka
 Obědovice
 Kratonohy
 Nový Bydžov
 loretánská kaple
 kostel sv. Vavřince
 Kozelkova vila
 synagoga
 radnice
 Husův sbor
 kostel sv. Voršily
 Chlumec nad Cidlinou
 Karlova Koruna
 Klamoš
 Sloupno
 Kunčice
 kostel sv. Jiří
 Kasalice
 Skřivany
 Dobřenice
 kostel sv. Klimenta
 Nechanice
 Žáravice
 kostel sv. Prokopa
 Rohoznice
 Rohoznice
 akvadukt u Komárova
 Vlkov nad Lesy
 Hrádek u Nechanic
 kostel sv. Jiří
 Hradišťko
 Libčany
 Libčany
 Radíkovice
 Smidary
 evangelický kostel
 kostel sv. Stanislava
 kostel sv. Prokopa
 Škroupův dům
 fara
 Hlušice
 kostel sv. Jiří
 Podlesí
 Chotělice
 Vysoká
 Dolní Přím
 Myštěves
 kostel sv. Havla
 Korce
 panský dvůr
 kostel sv. Vojtěcha
 Stračov
 Semínský akvadukt
 kostel Všech svatých
 Bohdanečský rybník
 Semín
 kostel sv. Kříže
 Stračov
 Sekeřice
 socha sv. Marka
 Sekeřice
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Václava
 mlynářská vila
 Dohalice
 kostel sv. Mikuláše
 kaplička Panny Marie
 radnice
 kostel sv. Václava
Základní informace místa
ID místa: 16073
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 21.11.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama