
zříceniny hradu na vrchu u Budětic cca 5km severozápadně od hradu Rabí. Hrad postavili asi v druhé polovině 13 stol. páni z Budětic. Poslední majitel Bohuslav z Budětic, jemuž již svou rozlohou nevyhovoval založil v sousedství mnohem výstavnější hrad Rabí.
Hrad Budětice stával na zalesněném kopci zvaném Čbány nad Buděticemi a dnes z něho zůstaly na nerovném terénu jen náznaky bývalých příkopů a valů. V 19. století zde byly ještě patrně zbytky válcové věže. Ves Budětice byla původně královským majetkem. Získal ji Držislav od krále Václava I. (1230 – 1253). Dalšímu majiteli, Dluhomilovi, potvrdil její držení král Přemysl II. r. 1254. R. 1290 se uvádí Bohuslav z Budětic. Tehdy asi již hrad stál. Po r. 1390 koupili Budětice Švihovští z Rýzmberka a připojili je k svému rabskému panství. Hrad nebyl udržován a zpustl.
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo