Po bezejmenném opevnění zbyl příkop a val, náznak dvou menších budov. Jádro mělo přibližně tvar písmene L. Kruhový pahorek skrývá snad zbytky centrální stavby. Hrad zřejmě plnil funkci vojenského či strážního bodu.
Hlavní obrázek místa
východní část jádra přes okružní příkop
© Pavel Zany Komárek 11/04/2004
Graficke pismenko K opevnění nevede turistická značka, v mapě KČT č. 41 „Česká Sibiř a Táborsko sever“ je chybně označeno. Správná je poloha podle odkazu na tomto serveru. Nejlepší přístup je od vrcholu kóty 582,9 vyznačené trigonometrickým bodem – od něj je opevnění cca 70 metrů k západu.
Na místě je vidět mohutný příkop a val, v terénu pak náznak dvou menších budov. Nejvýraznější je téměř 5 m široký kruhový relikt, který může ale patřit i nedostavěné rozhledně. Pozor, v odborné literatuře koluje lehce nepřesný půdorys.
Pavel Zany Komárek, 11.4. 2004

  historie

  O opevnění neznámého jména v pozici Černý les nad osadou Lovčice prameny mlčí. Od zbytku kopce je masivním čtvrtkruhovým příkopem vysekaným ve skále odděleno jádro přibližně ve tvaru písmene L. Na zbývajících stranách je buď prudký svah nebo skála. Uprostřed jádra je přibližně kruhový pahorek skrývající snad zbytky centrální stavby, další budova stála zřejmě podél severního čela jádra. Přestože na povrchu není vidět žádné zdivo a neobjevili

  Pavel Zany Komárek, 11.4. 2004
  Základní informace místa
  ID místa: 918
  Typ místa: hrad
  Stav místa: terénní náznaky
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?918
  Uveřejněno: 11.4.2004
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 37' 26.40"
  E 14° 29' 54.20"
  Země: Česká republika
  Kraj: Středočeský kraj
  Okres:  Příbram  (PB)
  Obec: Lovčice
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu