Po bezejmenném opevnění zbyl příkop a val, náznak dvou menších budov. Jádro mělo přibližně tvar písmene L. Kruhový pahorek skrývá snad zbytky centrální stavby. Hrad zřejmě plnil funkci vojenského či strážního bodu.
Hlavní obrázek místa
východní část jádra přes okružní příkop
© Pavel Zany Komárek 11/04/2004
Graficke pismenko K opevnění nevede turistická značka, v mapě KČT č. 41 „Česká Sibiř a Táborsko sever“ je chybně označeno. Správná je poloha podle odkazu na tomto serveru. Nejlepší přístup je od vrcholu kóty 582,9 vyznačené trigonometrickým bodem – od něj je opevnění cca 70 metrů k západu.
Na místě je vidět mohutný příkop a val, v terénu pak náznak dvou menších budov. Nejvýraznější je téměř 5 m široký kruhový relikt, který může ale patřit i nedostavěné rozhledně. Pozor, v odborné literatuře koluje lehce nepřesný půdorys.
Pavel Zany Komárek, 11.4. 2004

  historie

  O opevnění neznámého jména v pozici Černý les nad osadou Lovčice prameny mlčí. Od zbytku kopce je masivním čtvrtkruhovým příkopem vysekaným ve skále odděleno jádro přibližně ve tvaru písmene L. Na zbývajících stranách je buď prudký svah nebo skála. Uprostřed jádra je přibližně kruhový pahorek skrývající snad zbytky centrální stavby, další budova stála zřejmě podél severního čela jádra. Přestože na povrchu není vidět žádné zdivo a neobjevili

  Pavel Zany Komárek, 11.4. 2004

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Shocart turistické 1:50 000

  Turistické mapy Shocart 1:50 000.
  hrad
  terénní náznaky
  volně přístupno
  Česká republika
  Středočeský kraj
   Příbram  (PB)
  Lovčice