
Pro své dospělé i dětské návštěvníky připravil tým průvodců ze sedlčanského divadelního spolku Našlose zážitkové prohlídky zámku. Ode dne 5.5.2012 je zámek přístupný veřejnosti v pravidelných návštěvních hodinách (více viz návštěvní doba). Tým průvodců ze sedlčanského divadelního spolku Našlose připravil ZÁŽITKOVÉ PROHLÍDKY ZÁMKU. Jsou připraveny dva druhy prohlídek, jeden vhodný více pro rodiny s malými dětmi "Hledání čarovného pokladu", a druhý spíše pro dospělé a starší děti "Tajemné šifry a symboly v barokních malbách". Skupinu provádí průvodce v dobovém kostýmu (rytíř, malíř) a návštěvník se stává součástí příběhu zámku. V interiérech nejsou žádné bariéry, naopak - průvodci motivují velké i malé návštěvníky, aby při prohlídkách zapojili všechny smysly – zrak, sluch, hmat, čich a dokonce i chuť. Prohlídka je především zábavou, ale návštěvníci se také dozví všechny zajímavé informace o historii zámku. Pro děti je… číst dále
Jednopatrová barokní budova zámku je z konce 17. století. Obsahuje bohatou vnitřní štukovou výzdobu, zámek je obklopený parkem. V zámku přebýval po vyloučení z pražské univerzity kněz Bernard Bolzano, italský učenec a doktor filosofie. Zámecké výklenky byly původně opatřeny sochami světců sv. Víta a sv. Jana Nepomuckého od významného sochaře Jana Brokoffa z roku 1713. Později byly přeneseny na kamenný most přes Mastník a po té umístěny u blízké kaple.
Dnešní raně barokní zámek byl vybudován na místě původní tvrze, postavené patrně na poč. 14. stol. (panství Radíč se prvně zmiňuje r. 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče). R. 1376 se prvně zmiňuje přímo tvrz, která v té době patřila rodu Valovských z Úsuší. V 2. pol. 17. stol. tvrz vyhořela, její tehdejší majitel Karel Leopold Henegk ji poté nechal přestavět na raně barokní zámek. R. 1682 nechal postavit mariánskou kapli. Později bylo přistavěno východní křídlo (autorem jeho podoby je pravděpodobně lobkovický stavitel Antonio della Porta). Interiér zámku je bohatě zdoben malbami a štukami ze 17. stol. Zámek vystřídal řadu majitelů; mezi významnější patřila rytířská rodina Antonína, Josefa a Šebastiána Losy z Losenau – nechali r. 1713 vytesat u vynikajícího barokního sochaře Jana Brokoffa pískovcové sochy světců. Dalším z majitelů byl např. zemský advokát JUDr. František Pistl, který zde hostil po několik desetiletí slavného italského… číst dále
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo
Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.