Telekomunikační ocelová věž vysoká 42m s vyhlídkovou plošinou s velkým rozhledem na meandry Vltavy. Věž je ve výšce 489 m nad mořem. Otevřena 3.7. 1999
Hlavní obrázek místa
© 2003 Jiří Čížek
Telekomunikační ocelová věž s vyhlídkovou plošinou na Veselém vrchu u Mokrska stojí ve výšce 489m nad mořem. Její výška je 42 m. Byla postavena v roce 1999 společností Eurotel (mobilní operátor) jako základnovou stanici veřejné radiotelefonní sítě. Vyhlídková plošina se nalézá 25 metrů nad zemí a je dostupná 137 schodech. Při výborné viditelnosti jsou odsud k vidění i alpské štíty, Krkonoše nebo jihočeská Kleť a Šumava. Rozhledna byla slavnostně otevřena 3. července 1999 za účasti mnoha osobností v čele s ministrem životního prostředí panem Milošem Kužvartem, poslancem Janem Bláhou a vedoucím kanceláře místopředsedy vlády Radovanem Kuncem. Současně s otevřením vystoupil Václav Upír Krejčí a mistr světa v cyklotrialu Josef Dressler, který vyskákal schody rozhledny na kole.
12.2. 2007
turistické

1 km od rozhledny je v Prostřední Lhotě MUZEUM KŘIŽOVNICKÝ ŠPÝCHAR, pobočka Hornického muzea Příbram, expozice ze života venkovského obyvatelstva středního Povltaví. Otevírací doba: červen až září – denně mimo pondělí: 9–17h. květen, říjen – sobota, neděle, svátky: 9–16h.

Miroslava Šťástková, 9.6. 2008

Středočeský kraj,  Příbram  (PB), Mokrsko

Místa v okolí

 Čelina
 synagoga
 židovský hřbitov
 Horní Kolo
 Dolní Kolo
 Drtinova rozhledna
 koncentrační tábor
 Křepenice
 Hrazany
 Ostromeč
 Červenka
 Nalžovice
 kostel sv. Václava
 Sudovice
 boží muka
 dům Salaš
 Radíč
 Mincovna
 kostel sv. Mikuláše
 radnice
 kašna
 Brunclíkův mlýn
 měšťanský pivovar
 stará koželužna
 boží muka
 morový sloup
 Starý Knín
 Čámského mlýn
 Kozí Hřbet
 Krcáb
 Kujalův lom
 Kňovice
 Hřiměždice
 kostel sv. Zikmunda
 Příčovy
 Zrůbek
 Příčovy
 Osečany
 Jablonná
 Drahoušek
 Památník Josefa Suka
 Třebnice
 špýchar
 kostel sv. Lukáše
 Skrýšov u Sedlčan
 nová radnice
 stará radnice
 kostel sv. Martina
 Králova stolice
 Čertův most
 Svojsíkova mohyla
 Teletínské vodopády
 Suchdol
 Červený Hrádek
 Vargač
 vyhlídka nad Kamýkem
 Poušť sv. Marka
 Ústupenice
 zámecké zahrady
 Dobříš
 židovský hřbitov
 Doubravice
 radnice
 židovský hřbitov
 most Dr. E. Beneše
 Vrškamýk
 synagoga
 synagoga
 Teletínský lom
 Kosova Hora
 Tloskov
 židovský hřbitov
 Plešiště
 Obora
 Vysoký Chlumec
 Štětkovice
 židovský hřbitov
 Pořešice
 Tloskovský mlýn
 Zduchovice
 synagoga
 Hradištko
 Zhoř
 Velká hospoda
 kaple sv. Anny
 kostel sv. Václava
 pivovar
 Mníšek pod Brdy
 kaple
 Vojkov
 Nedrahovice
 Hrádek u Lovčic
 Lovčice
 Lešany
 kostel sv. Ludmily
 štola sv. Josefa
 Žampašský most
 Dobrohošť
 Bolechovice
 Včelní hrádek
 Smolotely
 Obětní kameny
Kontaktní informace
Obecní úřad Chotilsko
26203 Nový Knín
Tel: 318 543 958
http://www.chotilsko.cz
chotilsko@seznam.cz
Základní informace místa
ID místa: 1738
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.10.2003
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama