Nejmladší panské sídlo v Dalovicích založené pravděpodobně okolo roku 1875 a postavené v historizujícím slohu uprostřed parku za Riedlů z Riedelsteina, kteří jej vlastnili až do roku 1945.
Hlavní obrázek místa
Hlavní průčelí
© Luděk Pitter 03/2007
Nový zámek se nachází uprostřed dnešního parku. Jedná se o nepřehlédnutelnou budovu, tvořící dominantu této časti Dalovic. Je to nejmladší panské sídlo, ze třech, které si v Dalovicích můžete prohlédnout. Park je volně přístupný, takže si můžete Nový zámek, stejně jako renesanční tvrz dnes Starý zámek prohlédnout ze všech stran. Po nejstarším sídle, gotické tvrzi se dochovalo tvrziště, které je také volně přístupné.
L.P., 17.4. 2007
historie

Nejméně informací je o nejmladším sídle. Zámeček byl založen snad okolo roku 1875 a postaven v historizujícím slohu. Za stavitele jsou považováni Riedlové z Riedelsteina, kteří založili park západně od poplužního dvora. Původní park patřící ke starému zámku se podle katastrálních map nacházel na opačné straně, severně od budov poplužního dvora. Riedlové změnili Dalovice na průmyslovou obec. Zámek Dalovice patřil Riedlům z Riedelsteina až do roku 1945, kdy se stal majetkem československého státu. Dnes je v něm Střední odborná škola.

L.P., 17.4. 2007

Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Dalovice

Místa v okolí

 Dalovice
 Dalovice
 Sadová kolonáda
 Mlýnská kolonáda
 kostel sv. Lukáše
 Goethova vyhlídka
 Zámecká kolonáda
 Tržní kolonáda
 Karlovy Vary
 Sedlec
 Jelení skok
 Vřídelní kolonáda
 kostel sv. Kříže
 Jelení pramen
 Jižní prameny
 kostel sv. Urbana
 vyhlídka Karla IV.
 Diana
 Hájek
 kostel sv. Linharta
 Šemnická skála
 Doubí
 Andělská Hora
 Děpoltovice
 Ostrov
 Děpoltovice
 Mořičov
 radnice
 mariánský sloup
 Skalky skřítků
 Lázně Kyselka
 Radošov
 Svatošské skály
 Bučina
 Jeskynní vyhlídka
 Velichov
 Rudá věž smrti
 kaple v býv. Popově
 Květnová
 Stružná
 Květnová
 kaple sv. Anny
 městské hradby
 Loket – MPR
 Loket
 kostel sv. Václava
 radnice
 trojiční sloup
 silniční most
 Plešivec
 Javorná
 kostel Všech svatých
 kaple sv. Barbory
 městský hřbitov
 Bražec
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Anny
 evangelický kostel
 Jáchymov
 Freudenstein
 mincovna
 nová radnice
 boží muka
 Nejdek
 kostel sv. Jáchyma
 Hauenštejn
 kostel sv. Martina
 Nejdek
 Jírov
 Hungerberg
 kostel sv. Jakuba
 kaple Panny Marie z Re
 neogotická studna
 kašna
 kamenný viadukt
 radnice
 Tisovský vrch
 bývalá fara
 Hartenštejn
 Bochov
 Himlštejn
 hornické muzeum
 kostel sv. Mikuláše
 Nebesa
 Krudum
 kostel sv. Leonarda
 Údrč
 Údrč
 kaple sv. Anny
 Ratibořský mlýn
 Plikenštejn
Kontaktní informace
Hlavní 114/29
362 63 Dalovice

Provozovatel:
SOŠ logistická a SOU
Hlavní 114
362 63 Dalovice

Vlastník:
Karlovarský kraj
Závodní 353/88
360 21 Karlovy Vary, Dvory
Tel: +420 353 224 830
http://www.logistickaskola.cz/
podatelna@logistickaskola.cz
Základní informace místa
ID místa: 5080
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 20.4.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama