
Vila - "zámeček" - je z pohledu památkové péče cenným střípkem z hlediska poznání významné stavitelské podnikatelské rodiny Kleinů. Samotná stavba i přes necitlivé "rány", které utrpěla ve 2. polovině 20. století, je významným dokladem stavitelského a architektonického umu Kleinů. Disponovala náročně architektonicky provedenou eklektickou fasádou (částečně zachována východní fasáda) s okolní parkovou úpravou včetně sochy a pozdějšího zahradního dřevěného altánu. Interiér byl honosný zřejmě původními domovními vstupními dveřmi, vstupní chodbou, halou se schodištěm a svým vstupem do parku. Z hlediska dispozice sloužilo přízemí jako částečně kuchyňsko-sociální a částečně reprezentativní. Patro směrem do ulice plnilo funkci reprezentativní a směrem do dvora obytnou. I když není kulturní památkou, je uveden v památkovém katalogu NPÚ.
Rodina Kleinů patřila k významným podnikatelským rodinám Rakouska-Uherska v 1. polovině 19. století. Podílela se na řadě významných silničních a později i železničních staveb. V Čejči se Hubert Klein stal hnacím motorem - nechal zbourat staré kolonizační stavení a na jeho místě si postavil "zámeček" , typologicky architektonickou terminologií patrovou vilu s parkem, který jej odděloval od jím postaveného automatického "Amerikánského" mlýna. Podílel se významně na rozmachu obce (dal jí do vínku proces industrializace); kromě zmíněného mlýna ještě sklárnou a dalšími provozy. Po Hubertově smrti v roce 1859 objekt do konce 19. století rychle střídal majitele. Po 2. světové válce není vlastnictví objektu jasně doloženo s výjimkou majitelky A. Novotné. Druhá polovina 20. století se nesla v duchu socialismu a došlo k řadě necitlivých úprav. Ani v nynější době 21. století (psáno 2022) nevypadá o moc lépe, i když… číst dále
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.