Lovecký zámek nechal v letech 1903-1905 pro svoji budoucí manželku Josefínu Horovou postavit hrabě Václav Kounic. Po konfiskaci majetku přešel do vlastnictví státu, ale již v 70. letech zůstal nevyužitý a chátral, až byl r. 1981 zbořen. V r. 2016 proběhlo odkrytí a konzervace základového zdiva
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 04/2017
Pozůstatky zámečku se nacházejí na zalesněném vrchu Mýšince v katastru obce Drslavice asi 1 km severně od obce Vlčnov nedaleko Uherského Brodu. Nedaleko zbytků zámečku je velmi zajímavá památková rezervace Vlčnovské búdy. Vlčnov je ale znám zejména díky lidovému obyčeji tzv. Jízdě králů, která je zapsána organizací UNESCO jako nehmotná památka.
Luděk Vláčil, 30.4. 2017
historie

Na počátku 20. století byl majitelem uherskobrodského velkostatku známý moravský mecenáš vědy a umění, hrabě Václav Kounic. Ten nechal těsně pod nejvýše položenou částí obory mezi Vlčnovem a Drslavicemi vybudovat nevelký lovecký zámeček nazývaný Obora a později také Pepčín. Stavba byla provedena v letech 1903-1905 podle projektu olomouckého stavitele Václava Wintera. Střechou pseudorománského dvoupatrového zámku téměř kruhového půdorysu, prostupovalo válcové těleso reprezentačního prostoru s centrální halou. Nacházela se zde také knihovna a hodnotné umělecké sbírky. Z půlkruhového tělesa ještě vystupovala pětipatrová kruhová věž s ochozem a cimbuřím. K areálu zámku patřily také konírny, lesopark s altánky a malý okrasný rybníček. Hrabě Václav z Kounic s manželkou Josefínou Kounicovou (rozená Horová) se na zámku zdržoval velmi často. V roce 1913 hrabě zemřel a oboru převzal Eugen z Kounic. Po jeho…  číst dále

Luděk Vláčil - zdroj: Zaniklé hrady, zámky a tvrze Moravy a Slezska-M. Plaček a F. Musil-LIBRI 2003, informační cedule a další, 10.11. 2016

Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Drslavice

Místa v okolí

 Vlčnov
 Lhotka u Hradčovic
 Uherský Brod
 městské opevnění
 Panský dům
 Uherský Brod
 Penkův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 Hluk
 Mistřice
 Nedachlebice
 Bílovice
 Kunovice
 Panský dvůr
 Částkov
 židovský hřbitov
 Letecké muzeum
 Volenov
 Bánov
 Svárov
 synagoga
 Březolupy
 boží muka
 Horní Němčí
 Velký Ořechov
 Šarovy
 Nezdenice
 vinné búdy
 kostel sv. Anny
 Špitálky
 sv. Antonín
 kostel sv. Ondřeje
 sloup Panny Marie
 Kovozoo
 Maják Šrotík
 Spytihněv
 Kanšperk
 Luhačovice
 Sušice
 rozhledna U Křížku
 kostel Svaté rodiny
 Pramen sv. Josefa
 Uherský Ostroh
 Sochařská vyhlídka
 Pramen Ottovka
 Lázeňské divadlo
 Zuvačov
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen Aloiska
 Pramen Amandka
 Pramen Vincentka
 archeoskanzen Modrá
 větrný mlýn
 Oberský vrch
 Strání
 Horní Hrádek
 Strání
 Augustiniánský dům
 Dolní Hrádek
 Modrá
 kostel Panny Marie
 sousoší Panny Marie
 Rýsov
 synagoga
 fara
 kostel sv. Martina
 Lopeník
 Starý Světlov
Základní informace místa
ID místa: 13199
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: nepatrné zbytky zdí
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.4.2017
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama