Lovecký zámek nechal v letech 1903-1905 pro svoji budoucí manželku Josefínu Horovou postavit hrabě Václav Kounic. Po konfiskaci majetku přešel do vlastnictví státu, ale již v 70. letech zůstal nevyužitý a chátral, až byl r. 1981 zbořen. V r. 2016 proběhlo odkrytí a konzervace základového zdiva
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 04/2017
Pozůstatky zámečku se nacházejí na zalesněném vrchu Mýšince v katastru obce Drslavice asi 1 km severně od obce Vlčnov nedaleko Uherského Brodu. Nedaleko zbytků zámečku je velmi zajímavá památková rezervace Vlčnovské búdy. Vlčnov je ale znám zejména díky lidovému obyčeji tzv. Jízdě králů, která je zapsána organizací UNESCO jako nehmotná památka.
Luděk Vláčil, 30.4. 2017
historie

Na počátku 20. století byl majitelem uherskobrodského velkostatku známý moravský mecenáš vědy a umění, hrabě Václav Kounic. Ten nechal těsně pod nejvýše položenou částí obory mezi Vlčnovem a Drslavicemi vybudovat nevelký lovecký zámeček nazývaný Obora a později také Pepčín. Stavba byla provedena v letech 1903-1905 podle projektu olomouckého stavitele Václava Wintera. Střechou pseudorománského dvoupatrového zámku téměř kruhového půdorysu, prostupovalo válcové těleso reprezentačního prostoru s centrální halou. Nacházela se zde také knihovna a hodnotné umělecké sbírky. Z půlkruhového tělesa ještě vystupovala pětipatrová kruhová věž s ochozem a cimbuřím. K areálu zámku patřily také konírny, lesopark s altánky a malý okrasný rybníček. Hrabě Václav z Kounic s manželkou Josefínou Kounicovou (rozená Horová) se na zámku zdržoval velmi často. V roce 1913 hrabě zemřel a oboru převzal Eugen z Kounic. Po jeho…  číst dále

Luděk Vláčil - zdroj: Zaniklé hrady, zámky a tvrze Moravy a Slezska-M. Plaček a F. Musil-LIBRI 2003, informační cedule a další, 10.11. 2016

Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Drslavice

Místa v okolí

 Vlčnov
 Lhotka u Hradčovic
 městské opevnění
 Uherský Brod
 Panský dům
 Uherský Brod
 Penkův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 Hluk
 Mistřice
 Nedachlebice
 Bílovice
 Kunovice
 Panský dvůr
 Částkov
 židovský hřbitov
 Letecké muzeum
 Volenov
 Bánov
 Svárov
 synagoga
 Březolupy
 boží muka
 Horní Němčí
 Velký Ořechov
 Šarovy
 vinné búdy
 Nezdenice
 kostel sv. Anny
 Špitálky
 sv. Antonín
 kostel sv. Ondřeje
 sloup Panny Marie
 Kovozoo
 Maják Šrotík
 Spytihněv
 Kanšperk
 Luhačovice
 Sušice
 rozhledna U Křížku
 kostel Svaté rodiny
 Pramen sv. Josefa
 Uherský Ostroh
 Sochařská vyhlídka
 Pramen Ottovka
 Lázeňské divadlo
 Zuvačov
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen Aloiska
 Pramen Amandka
 Pramen Vincentka
 větrný mlýn
 archeoskanzen Modrá
 Oberský vrch
 Strání
 Horní Hrádek
 Strání
 Augustiniánský dům
 Dolní Hrádek
 Modrá
 kostel Panny Marie
 sousoší Panny Marie
 Rýsov
 synagoga
 fara
 kostel sv. Martina
 Lopeník
 Starý Světlov
Základní informace místa
ID místa: 13199
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: nepatrné zbytky zdí
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.4.2017
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama