Kostel postaven v l.1697–1703 a po požáru obnoven r.1890. Kostel obehnán zdí osazenou barokními sochami svatých. Tato zeď patří mezi ojedinělé stavby a je zařazena mezi kulturní památky I. kategorie.
Hlavní obrázek místa
Kostel Všech Svatých v Miloticích
© Pavel Vítek 02/2008
Obec Milotice leží 5 km jižně od Kyjova a 12 km severně od Hodonína. Kostel Všech Svatých se nachází v centru obce při silnici spojující Kyjov s Hodonínem. Za obcí směrem na Kyjov se v rozsáhlém parku nachází veřejnosti přístupný zámek.
Pavel Vítek, 24.2. 2008
popis

Kostel Všech Svatých je jednolodní, orientovaná stavba. Trojboce uzavřené kněžiště je od lodi odsazené a přiléhá k němu sakristie s oratoří. Před západní průčelí kostela předstupuje hranolovitá věž. Fasády kostela jsou členěny pilastry, mezi nimiž jsou půlkruhově zaklenutá okna. V nikách v průčelí kostela jsou umístěny sochy sv. Josefa a Panny Marie pocházející z pol. 19. stol. Nad portálem socha sv. Medarda datovaná rokem 1857. Interiér kostela byl vybaven v první pol. 18. století a doplněn koncem 18. století. Kostelní věž je osazena třemi zvony, z nichž nejstarší je z roku 1817. Další dva zvony byly přidány roku 1968. Umíráček v sanktusníku byl zavěšen roku 1999. Kostel byl původně obklopen hřbitovem a po jeho zrušení roku 1787 prostor upraven a obehnán novou zdí rozčleněnou pilíři, na západní straně přerušenou bránou, sloužící jako vstup do areálu kostela. Pilíře ohradní zdi byly osazeny barokními sochami…  číst dále

Pavel Vítek - zdroj - Umělecké památky Moravy a Slezska 2, ACADEMIA 1994, 24.2. 2008

historie

Obec Milotice se prvně připomínají roku 1341. Milotická farnost s kostelem Všech Svatých vznikla nejpozději ve 13. století. Nynější kostel byl postaven na místě starého gotického kostela v letech 1697 – 1703. V roce 1807 byl poničen mohutným požárem a obnoven byl až roku 1890. Opravami prošel kostel r. 1901, kdy byla kostelní věž uvedena do podoby z roku 1701.

Pavel Vítek - zdroj - Umělecké památky Moravy a Slezska 2, ACADEMIA 1994, 24.2. 2008

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Milotice

Místa v okolí

 Milotice
 Vlkoš
 Svatobořice
 socha sv. Floriána
 Jarohněvice
 kaple sv. Rocha
 kaple sv. Josefa
 Kyjov
 kostel sv. Vavřince
 mariánský sloup
 Vracov
 Žádovice
 Kostelec
 Šardice
 Sobůlky
 Johanka
 hrádek v poloze Valy
 Dolní Moštěnice
 Rohatec
 Strážovice
 Bzenec
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 Bzenec
 Bukovanský mlýn
 Věteřov
 Žeravice
 ZOO Hodonín
 Bohuslavice
 Meandry Moravy
 Váté písky
 Domanín
 Nechvalín
 morový sloup
 kostel sv. Vavřince
 Hodonín
 Hodonín
 sklepní ulička
 Vřesovice
 Plže
 Skalica
 Slovácká chalupa
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 skanzen Strážnice
 Gvadányiho kúria
 Strážnice
 Osvětimany
 Průžkův mlýn
 radnice
 mariánský sloup
 karner sv. Anny
 kaple Panny Marie
 Mittákovská kúria
 kostel sv. Havla
 kostel sv. Martina
 Bílá věž
 synagoga
 Haluzice
 židovský hřbitov
 kaple sv. Václava
 Ořechov
 městské opevnění
 Koryčanská kaple
 kostel sv. Anny
 Vnorovy
 hradisko sv. Klimenta
 Čejkovice
 Palánek
 Starý Poddvorov
 Templářské sklepy
 kostel sv. Klimenta
 kostel sv. Kunhuty
 Žarošice
 kostel sv. Anny
 Potvorovice
 Na Podluží
 Polešovické rybníky
 Uhřice
 Kvášov
 Újezd u Ždánic
 kostel sv. Izidora
 smírčí kříž
 Smraďavka
 kostel sv. Martina
 Buchlovice
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Milotice
696 05 Milotice 126
Tel: 518 619 528
Základní informace místa
ID místa: 6047
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 24.2.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama