Kostel postaven v l.1697–1703 a po požáru obnoven r.1890. Kostel obehnán zdí osazenou barokními sochami svatých. Tato zeď patří mezi ojedinělé stavby a je zařazena mezi kulturní památky I. kategorie.
Hlavní obrázek místa
Kostel Všech Svatých v Miloticích
© Pavel Vítek 02/2008
Obec Milotice leží 5 km jižně od Kyjova a 12 km severně od Hodonína. Kostel Všech Svatých se nachází v centru obce při silnici spojující Kyjov s Hodonínem. Za obcí směrem na Kyjov se v rozsáhlém parku nachází veřejnosti přístupný zámek.
Pavel Vítek, 24.2. 2008
popis

Kostel Všech Svatých je jednolodní, orientovaná stavba. Trojboce uzavřené kněžiště je od lodi odsazené a přiléhá k němu sakristie s oratoří. Před západní průčelí kostela předstupuje hranolovitá věž. Fasády kostela jsou členěny pilastry, mezi nimiž jsou půlkruhově zaklenutá okna. V nikách v průčelí kostela jsou umístěny sochy sv. Josefa a Panny Marie pocházející z pol. 19. stol. Nad portálem socha sv. Medarda datovaná rokem 1857. Interiér kostela byl vybaven v první pol. 18. století a doplněn koncem 18. století. Kostelní věž je osazena třemi zvony, z nichž nejstarší je z roku 1817. Další dva zvony byly přidány roku 1968. Umíráček v sanktusníku byl zavěšen roku 1999. Kostel byl původně obklopen hřbitovem a po jeho zrušení roku 1787 prostor upraven a obehnán novou zdí rozčleněnou pilíři, na západní straně přerušenou bránou, sloužící jako vstup do areálu kostela. Pilíře ohradní zdi byly osazeny barokními sochami…  číst dále

Pavel Vítek - zdroj - Umělecké památky Moravy a Slezska 2, ACADEMIA 1994, 24.2. 2008

historie

Obec Milotice se prvně připomínají roku 1341. Milotická farnost s kostelem Všech Svatých vznikla nejpozději ve 13. století. Nynější kostel byl postaven na místě starého gotického kostela v letech 1697 – 1703. V roce 1807 byl poničen mohutným požárem a obnoven byl až roku 1890. Opravami prošel kostel r. 1901, kdy byla kostelní věž uvedena do podoby z roku 1701.

Pavel Vítek - zdroj - Umělecké památky Moravy a Slezska 2, ACADEMIA 1994, 24.2. 2008

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Milotice

Místa v okolí

 Milotice
 Vlkoš
 Svatobořice
 socha sv. Floriána
 Jarohněvice
 kaple sv. Rocha
 kaple sv. Josefa
 Kyjov
 kostel sv. Vavřince
 mariánský sloup
 Vracov
 Žádovice
 Kostelec
 Šardice
 Sobůlky
 Súsedská
 Johanka
 hrádek v poloze Valy
 Dolní Moštěnice
 Rohatec
 Strážovice
 Bzenec
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 Bzenec
 Stavěšice
 Bukovanský mlýn
 Věteřov
 Žeravice
 ZOO Hodonín
 Bohuslavice
 Meandry Moravy
 Váté písky
 Domanín
 Nechvalín
 morový sloup
 kostel sv. Vavřince
 Hodonín
 Hodonín
 sklepní ulička
 Vřesovice
 Plže
 Skalica
 Slovácká chalupa
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 skanzen Strážnice
 kaple Panny Marie
 kamenný kříž
 Gvadányiho kúria
 Strážnice
 vrchnostenský pivovar
 kaple sv. Rocha
 kamenný kříž
 Osvětimany
 Průžkův mlýn
 radnice
 mariánský sloup
 Svatý obrázek
 kaple Panny Marie
 Mittákovská kúria
 karner sv. Anny
 kaple Panny Marie
 kostel sv. Havla
 kostel sv. Martina
 Bílá věž
 synagoga
 Haluzice
 židovský hřbitov
 kaple sv. Václava
 Ořechov
 městské opevnění
 Koryčanská kaple
 kostel sv. Anny
 Vnorovy
 hradisko sv. Klimenta
 Čejkovice
 Palánek
 Starý Poddvorov
 Templářské sklepy
 kostel sv. Klimenta
 kostel sv. Kunhuty
 Žarošice
 kostel sv. Anny
 Potvorovice
 Na Podluží
 Polešovické rybníky
 Uhřice
 Kvášov
 Újezd u Ždánic
 kostel sv. Isidora
 smírčí kříž
 Smraďavka
 kostel sv. Martina
 Buchlovice
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Milotice
696 05 Milotice 126
Tel: 518 619 528
Základní informace místa
ID místa: 6047
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 24.2.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama