Farní, původně gotický kostel. Dnešní podoba pochází z první poloviny 17. století, kdy byly přistavěny dvě kaple. Tři oltáře jsou zdobeny Raabovými obrazy.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 07/2005
Na návrší nad zámkem stojí kostel sv. Jana Křtitele, jehož dnešní podoba pochází z 1. poloviny 18. stol. Jedná se o jednolodní stavbu s pětibokým kněžištěm. K jihovýchodní straně přilehá hranolová věž. V místě dnešního kostela je zmiňován, snad jednolodní gotický kostelík bez věže, již v roce 1366. Ve druhé polovině 17. stol. byly přistavěny dvě kaple. Věž byla dostavěna až v 1. polovině 18. stol. Hugo z Logothetti nechal pro členy rodiny v polovině 19. stol. přistavět oratoř a ve 2. polovině 19. stol. dostala věž plechovou střechu z lucernou.
L.P., 31.7. 2005
Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH),

Místa v okolí

 Bílovice
 Mistřice
 Nedachlebice
 Březolupy
 Lhotka u Hradčovic
 Částkov
 Šarovy
 Spytihněv
 Svárov
 kostel sv. Anny
 synagoga
 boží muka
 židovský hřbitov
 kostel sv. Jiljí
 Sušice
 Podhradí
 Obora
 Napajedla
 Kunovice
 Pohořelice
 Napajedla
 Velký Ořechov
 Napajedla
 Sochařská vyhlídka
 Panský dvůr
 větrný mlýn
 Špitálky
 Maják Šrotík
 Kovozoo
 Letecké muzeum
 Vlčnov
 Uherský Brod
 Uherský Brod
 Díl u Božího syna
 Panský dům
 archeoskanzen Modrá
 městské opevnění
 Modrá
 Horní Hrádek
 městský dům č.p. 2
 Dolní Hrádek
 Malenovice
 Penkův dvůr
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Mikuláše
 Otrokovice
 Hluk
 Oberský vrch
 Rýsov
 Tečovice
 Luhačovice
 Louky
 Budačina
 sekvojovec obrovský
 Pramen Ottovka
 Pramen sv. Josefa
 kostel Svaté rodiny
 kostel sv. Václava
 Zlín
 Salaš
 Baťův mrakodrap
 Zlín
 Komínské skály
 Bánov
 Nezdenice
 Uherský Ostroh
 Bunč
 Volenov
 Lužkovice
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost
Bílovice 42
687 12 Bílovice
Tel: +420 572 587 424
http://www.bilovice.cz/modules.php?name=Farnost&file=index&op=uvod
Základní informace místa
ID místa: 3343
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 31.7.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama