Zoo byla otevřena Městským národním výborem r. 1976 jako „Zookoutek“. Postupně byla rozšiřována; r. 1982 získala status „Zooparku“ a r. 1992 „Zoologické zahrady“. Rozkládá se na ploše 7,5 ha. V zoo je chováno přes 170 druhů zvířat z celého světa, z toho cca 70 druhů patří mezi chráněné.
Hlavní obrázek místa
Paovce hřivnatá
© Luděk Pitter 04/2005
Zoologická zahrada v Hodoníně se nachází při silnici I. třídy č. 55 (na obchvatu Hodonína). Je jen škoda, že nelze přímo z této silnice odbočit k ZOO. Cesta zde je, ale je na ní zákaz vjezdu. Samotná zahrada je situována do lužního lesa na ploše 6,5 ha. V současné době v zahradě najdete okolo 150ti druhů savců, ptáků, plazů a ryb. Návštěva zahrady vás určitě nezklame, můžete zde vidět šimpanze, lemury, orangutany, gibbony, kolekci exotických ptáků, tygry, lvi, zebry, velbloudy, ale také žraloky v místním akváriu a mnoho jiných druhů. Přes všechnu lásku, kterou ošetřovatelé zvířatům věnují a je to na nich vidět, je nepochybné, že zahradě chybí investiční prostředky. Návštěvník, dnes již zvyklí na moderní výběhy šelem bez mříží, se zde propadne o desetiletí nazpět. Přesto však zahrada dosáhla již mnoha chovatelských úspěchů.
25.4. 2005
historie

V roce 1975 MěNV v Hodoníně založil „ZOOKOUTEK“ s několika druhy domácích zvířat. A jak je pro léta socialismu typické byl „ZOOKOUTEK“ 1. května 1976 uveden do částečného provozu a 29.září 1977 byl uveden do definitivního provozu. V roce 1982 získal „ZOOKOUTEK“ statut „ZOOPARKU“ a o deset let později, dne 26. dubna 1992 statut zoologické zahrady.

25.4. 2005

otvíračka

Otevřeno je denně po celý rok duben - září 9:00 - 19:00 říjen - březen 9:00 - 16:00 Vstupné Dospělí 50,-Kč, děti 3-15 let, důchodci a studenti 25,-Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma

25.4. 2005

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Hodonín

Místa v okolí

 morový sloup
 kostel sv. Vavřince
 Hodonín
 Hodonín
 Slovácká chalupa
 Rohatec
 kostel sv. Josefa
 Mikulčice
 kostel sv. Kateřiny
 Holíč
 Mikulčice
 kaple sv. Anny
 manufaktura
 megalitické kameny
 loretánská kaple
 kaple sv. Floriána
 větrný mlýn
 Skalica
 městské opevnění
 kaple sv. Jiří
 Gvadányiho kúria
 radnice
 mariánský sloup
 Jarohněvice
 Mittákovská kúria
 karner sv. Anny
 kostel sv. Isidora
 Potvorovice
 kostel Všech Svatých
 Starý Poddvorov
 Milotice
 Na Podluží
 kaple sv. Rocha
 Plže
 Týnec
 Templářské sklepy
 Šardice
 Čejkovice
 chrám Spasitele
 kříž
 kříž
 socha sv. Aloise
 fara
 kostel sv. Kunhuty
 smírčí kámen
 Svatobořice
 výklenková kaple
 kostel sv. Vendelína
 socha sv. Floriána
 socha sv. Kajetána
 vila Kleinů
 Meandry Moravy
 Všetrapy
 sklepní ulička
 Tvrdonice
 boží muka
 kaple Panny Marie
 kamenný kříž
 Vrbice
 Vlkoš
 skanzen Strážnice
 kaple sv. Rocha
 kamenný kříž
 Svatý obrázek
 kostel sv. Vavřince
 Váté písky
 Průžkův mlýn
 Vracov
 kaple Panny Marie
 vrchnostenský pivovar
 kostel sv. Martina
 Bílá věž
 Strážnice
 Stavěšice
 Stezka nad vinohrady
 obelisk osvoboditelům
 větrný mlýn
 sklepní ulička
 mariánský sloup
 Bzenec
 židovský hřbitov
 Bzenec
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Hodonín
U Červených domků
695 03 Hodonín
Tel: ++420 518 346 271
http://www.zoo-hodonin.cz/
zoo.hodonin@zoo-hodonin.cz
Základní informace místa
ID místa: 3038
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.4.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama