Zoo byla otevřena Městským národním výborem r. 1976 jako „Zookoutek“. Postupně byla rozšiřována; r. 1982 získala status „Zooparku“ a r. 1992 „Zoologické zahrady“. Rozkládá se na ploše 7,5 ha. V zoo je chováno přes 170 druhů zvířat z celého světa, z toho cca 70 druhů patří mezi chráněné.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 05/2019
Zoologická zahrada v Hodoníně se nachází při silnici I. třídy č. 55 (na obchvatu Hodonína). Je jen škoda, že nelze přímo z této silnice odbočit k ZOO. Cesta zde je, ale je na ní zákaz vjezdu. Samotná zahrada je situována do lužního lesa na ploše 6,5 ha. V současné době v zahradě najdete okolo 150ti druhů savců, ptáků, plazů a ryb. Návštěva zahrady vás určitě nezklame, můžete zde vidět šimpanze, lemury, orangutany, gibbony, kolekci exotických ptáků, tygry, lvi, zebry, velbloudy, ale také žraloky v místním akváriu a mnoho jiných druhů. Přes všechnu lásku, kterou ošetřovatelé zvířatům věnují a je to na nich vidět, je nepochybné, že zahradě chybí investiční prostředky. Návštěvník, dnes již zvyklí na moderní výběhy šelem bez mříží, se zde propadne o desetiletí nazpět. Přesto však zahrada dosáhla již mnoha chovatelských úspěchů.
25.4. 2005
historie

V roce 1975 MěNV v Hodoníně založil „ZOOKOUTEK“ s několika druhy domácích zvířat. A jak je pro léta socialismu typické byl „ZOOKOUTEK“ 1. května 1976 uveden do částečného provozu a 29.září 1977 byl uveden do definitivního provozu. V roce 1982 získal „ZOOKOUTEK“ statut „ZOOPARKU“ a o deset let později, dne 26. dubna 1992 statut zoologické zahrady.

25.4. 2005

otvíračka

Otevřeno je denně po celý rok duben - září 9:00 - 19:00 říjen - březen 9:00 - 16:00 Vstupné Dospělí 50,-Kč, děti 3-15 let, důchodci a studenti 25,-Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma

25.4. 2005

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Hodonín

Místa v okolí

 kostel sv. Vavřince
 morový sloup
 Hodonín
 Hodonín
 Slovácká chalupa
 Rohatec
 Mikulčice
 Mikulčice
 Holíč
 megalitické kameny
 manufaktura
 loretánská kaple
 evangelický kostel
 kaple sv. Floriána
 větrný mlýn
 Skalica
 kaple sv. Jiří
 městské opevnění
 radnice
 mariánský sloup
 Gvadányiho kúria
 karner sv. Anny
 Jarohněvice
 Mittákovská kúria
 kostel sv. Izidora
 Potvorovice
 kostel Všech Svatých
 Starý Poddvorov
 Milotice
 Na Podluží
 Plže
 Týnec
 Šardice
 Čejkovice
 Templářské sklepy
 kostel sv. Kunhuty
 Svatobořice
 socha sv. Floriána
 Meandry Moravy
 Všetrapy
 sklepní ulička
 Tvrdonice
 Vrbice
 Vlkoš
 skanzen Strážnice
 Váté písky
 kostel sv. Vavřince
 Průžkův mlýn
 Vracov
 kaple Panny Marie
 Bílá věž
 kostel sv. Martina
 Strážnice
 Stezka nad vinohrady
 sklepní ulička
 větrný mlýn
 obelisk osvoboditelům
 Bzenec
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 Bzenec
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Hodonín
U Červených domků
695 03 Hodonín
Tel: ++420 518 346 271
http://www.zoo-hodonin.cz/
zoo.hodonin@zoo-hodonin.cz
Základní informace místa
ID místa: 3038
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.4.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama