Zoo byla otevřena Městským národním výborem r. 1976 jako „Zookoutek“. Postupně byla rozšiřována; r. 1982 získala status „Zooparku“ a r. 1992 „Zoologické zahrady“. Rozkládá se na ploše 7,5 ha. V zoo je chováno přes 170 druhů zvířat z celého světa, z toho cca 70 druhů patří mezi chráněné.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 05/2019
Zoologická zahrada v Hodoníně se nachází při silnici I. třídy č. 55 (na obchvatu Hodonína). Je jen škoda, že nelze přímo z této silnice odbočit k ZOO. Cesta zde je, ale je na ní zákaz vjezdu. Samotná zahrada je situována do lužního lesa na ploše 6,5 ha. V současné době v zahradě najdete okolo 150ti druhů savců, ptáků, plazů a ryb. Návštěva zahrady vás určitě nezklame, můžete zde vidět šimpanze, lemury, orangutany, gibbony, kolekci exotických ptáků, tygry, lvi, zebry, velbloudy, ale také žraloky v místním akváriu a mnoho jiných druhů. Přes všechnu lásku, kterou ošetřovatelé zvířatům věnují a je to na nich vidět, je nepochybné, že zahradě chybí investiční prostředky. Návštěvník, dnes již zvyklí na moderní výběhy šelem bez mříží, se zde propadne o desetiletí nazpět. Přesto však zahrada dosáhla již mnoha chovatelských úspěchů.
25.4. 2005
historie

V roce 1975 MěNV v Hodoníně založil „ZOOKOUTEK“ s několika druhy domácích zvířat. A jak je pro léta socialismu typické byl „ZOOKOUTEK“ 1. května 1976 uveden do částečného provozu a 29.září 1977 byl uveden do definitivního provozu. V roce 1982 získal „ZOOKOUTEK“ statut „ZOOPARKU“ a o deset let později, dne 26. dubna 1992 statut zoologické zahrady.

25.4. 2005

otvíračka

Otevřeno je denně po celý rok duben - září 9:00 - 19:00 říjen - březen 9:00 - 16:00 Vstupné Dospělí 50,-Kč, děti 3-15 let, důchodci a studenti 25,-Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma

25.4. 2005

Jihomoravský kraj,  Hodonín  (HO), Hodonín

Místa v okolí

 kostel sv. Vavřince
 morový sloup
 Hodonín
 Hodonín
 Slovácká chalupa
 Rohatec
 Mikulčice
 Mikulčice
 Holíč
 megalitické kameny
 manufaktura
 loretánská kaple
 evangelický kostel
 kaple sv. Floriána
 větrný mlýn
 Skalica
 kaple sv. Jiří
 městské opevnění
 radnice
 mariánský sloup
 Gvadányiho kúria
 karner sv. Anny
 Jarohněvice
 Mittákovská kúria
 kostel sv. Izidora
 Potvorovice
 kostel Všech Svatých
 Starý Poddvorov
 Milotice
 Na Podluží
 Plže
 Týnec
 Šardice
 Čejkovice
 Templářské sklepy
 kostel sv. Kunhuty
 Svatobořice
 socha sv. Floriána
 Meandry Moravy
 Všetrapy
 sklepní ulička
 Tvrdonice
 Vrbice
 Vlkoš
 skanzen Strážnice
 Váté písky
 kostel sv. Vavřince
 Průžkův mlýn
 Vracov
 kaple Panny Marie
 Bílá věž
 kostel sv. Martina
 Strážnice
 Stezka nad vinohrady
 sklepní ulička
 větrný mlýn
 obelisk osvoboditelům
 Bzenec
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 Bzenec
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Hodonín
U Červených domků
695 03 Hodonín
Tel: ++420 518 346 271
http://www.zoo-hodonin.cz/
zoo.hodonin@zoo-hodonin.cz
Základní informace místa
ID místa: 3038
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 25.4.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama