
Kostel je jednolodní stavbou obdélného půdorysu, k níž je na západní straně připojena podélná boční kaple a v ose jižního průčelí také 34 m vysoká hranolová věž s malou válcovou nárožní věži. Na loď navazuje presbytář s polygonálním pětibokým závěrem, k jehož východní straně přiléhá čtyřboká sakristie. Hlavní vstup do kostela je zdůrazněn lomeným ústupkovým portálem s nástěnnou malbou věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje v tympanonu. Ve věži jsou zavěšeny zvony sv. Cyril a Metoděj, sv. Anna a umíráček sv. Josef ulité roku 1947 Rudolfem Manouškem v České u Brna. Jehlancová střecha věže je završena makovicí s rovnoramenným křížem. Stavba má velmi zajímavě řešenou fasádu uplatňující kombinaci dvou materiálů, v níž se střídá kamenné zdivo s pásy z režných cihel. Podobně řešena je i střecha kostela, na níž jsou ornamenty vytvořené z pálených, různobarevně glazovaných tašek. Interiér chrámu osvětluje devět… číst dále
První známá písemná zmínka o Bílovicích (německy Bilowitz) pochází z roku 1400. Římskokatolický farní kostel zde byl postaven teprve v letech 1908-1913 v pozdně historizujícím slohu, který kombinuje novogotiku s prvky secese a moderny. Autorem projektu je brněnský architekt Antonín Blažek (1874–1944). Dne 20. července 1913 byl kostel bystrckým děkanem Juliem Koubkem zasvěcen slovanským věrozvěstům sv. Cyrilu a Metodějovi. Do té doby patřily Bílovice nad Svitavou do farnosti Brno-Obřany. Dne 29. dubna roku 1945 došlo k poničení kostela při ostřelování obce sovětskými vojsky. Při opravách objektu v roce 1946 byl v jižní části lodi postaven rozměrný hudební kůr a zřejmě v té době byla upravena i střecha věže. V roce 1958 se kostel zařadil na seznam kulturních památek. V roce 2005 bylo do kostela instalováno podlahové vytápění, mramorový ambon a oltář zhotovený podle návrhu akademického malíře Ludvíka Kolka.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.