
Jednolodní kostel s odsazeným pravoúhlým závěrem s malou apsidou, dnes zevnitř zazděnou (orientovaný k jihu). V severovýchodním rohu hlavního průčelí stojí hranolová věž s osmibokou horní částí. Loď i presbytář jsou zaklenuty valenou betonovou klenbou. Na celém kostele se zvenčí uplatňuje režné cihlové zdivo, které mu dalo lidové pojmenování. Vnitřní zařízení je jednotné z doby stavby. Na rozdíl od jednoznačně novorománského exteriéru se v něm projevují názvuky secese.
V průběhu 19. století přicházeli do prakticky zcela katolického města protestanti ze sousedního Německa jako podnikatelé a odborné pracovní síly. Po plném zrovnoprávnění s katolíky roku 1861 si zřídili modlitebnu na rohu dnešních ulic Panská a Brněnská. Ta brzy přestala stačit kapacitně i svým nedostatečně representativním charakterem. Po získání dostatečných prostředků (zčásti od německé Nadace Gustava Adolfa) byl v letech 1904–06 postaven skutečný evangelický kostel. Vytvořil pohledovou dominantu tehdy nejluxusnější ústecké ulice (dnes Churchillova). Kostel byl lehce poškozen při bombardování centra města na konci II. světové války. Po ní byla zanedbávána jeho údržba, což se v posledních letech postupně daří napravovat.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.