
Kostel svatého Floriána je jednolodní stavbou s mírně šířkově odsazeným polygonálně uzavřeným presbytářem, orientovaným k východu, a hranolovou věží v ose západního průčelí. Zevně je jednoduchý, stěny člení jen opěráky a kružby oken lodi a presbytáře. Hlavní vstup vede renesančním portálem na severní stěně lodi. Po úpravách terénu, způsobených sesuvy půdy se od roku 1783 od něj schází do interiéru po několika schodech. Částečná zazdívka okna mezi ním a sakristií skrývá zbytek točitého schodiště na severní tribunu. Od jihu se k presbytáři připojuje spojovací chodba ze starší části zámku. I z exteriéru se čtverhrannými okny uplatňuje patro nad celým prostorem kostela. Jeho účel dosud nebyl objasněn. Kostel kryje sedlová střecha, zvalbená nad presbytářem. Věž je zevně rozdělena římsami na čtyři nestejně vysoká podlaží. Vnitřní prostor je přístupný jen portálem v severní stěně. Téměř v celé výšce ho vyplňuje kamenné točité schodiště.… číst dále
Gotický kostel s renesančními prvky byl podle stavebně-historického průzkumu postaven v letech 1600 až 1606 Rudolfem III. z Bünau (člen saského rodu, který vlastnil statky na Ústecku a Děčínsku). Kostel je jednolodní, loď je osvětlena gotickými okny s kružbami, zaklenuta síťovou klenbou. K lodi přiléhá polygonální presbytář a hranolová věž. Zvláštností je půdní patro s malými okny. Mimořádně cenný je oltář, s četnými reliéfy, tvořenými kombinací mramoru, pískovce a alabastru. Část cenného mobiliáře je uložena v ústeckém muzeu (sochy z oltáře, 17 alabastrových reliéfů, archa na varhany). Po letech chátrání je opravován a nyní jsou v něm opět slouženy bohoslužby. V dubnu r. 2008 byl prohlášen za Národní kulturní památku.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.