ZOO byla otevřena v roce 1949 v lesoparku na Pastýřské stěně. Chovají zde přibližně 450 kusů zvířat (více než 150 druhů), je zde i dětská kontaktní ZOO. Dne 17.10. 2006 byla otevřena nová expozice Rajské ostrovy, kde najdete mnoho druhů exotických zvířat a největší mořské akvárium v Ústeckém kraji.
Hlavní obrázek místa
Psouni
© Kateřina Čížková 2005
Děčínská zoologická zahrada vznikla v roce 1948 z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. A na jaře roku 1949 byla slavnostně otevřena. Zahrada vznikla v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně, kde v letech 1919–1925 bývalo lesní divadlo provozované podmokelskou Pilzovou divadelní společností. V roce 1936 zde Horský spolek pro České Švýcarsko postavil mládežnickou ubytovnu, která se z počátku stala sídlem správy ZOO i několika teplomilných druhů zvířat. V příjemné prostředí lesoparku naleznete přibližně 450 kusů zvířat (více než 150 druhů). A právě díky svému umístění v lesním prostředí patří k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice. 17. října 2006 byly slavnostně otevřeny "Rajské ostrovy" na místě bývalé Noční ZOO Sulawesi v centru města (Teplická 19). Můžete se zde setkat s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Expozice je ve čtyřech patrech a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Poznáte zde faunu i flóru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Zajímavostí je dětské kontaktní ZOO a spousta interaktivních zařízení v areálu ZOO, díky nimž jej můžete vnímat všemi smysly. Můžete projít i několik naučných stezek. Nejnovější je Ptačí stezka, která hravou formou mapuje ptačí říši našich lesů, luk a polí. V areálu funguje i ZooŠkola, kde najdou zábavu i poučení nejen žáci základních a středních škol, ale i předškoláci nebo klienti ústavů sociální péče. V jednotlivých programech děti pracují se živými zvířaty, spoustou přírodnin i zvukovými nahrávkami. ZOO je zapojena v patnácti programech EEP (Evropské záchovné programy) je členem UCSZ (Unie českých…  číst dále
čerpáno z www.zoodecin.cz, 4.1. 2012
Ústecký kraj,  Děčín  (DC), Děčín IV-Podmokly

Místa v okolí

 synagoga
 Podmokly
 Pastýřská stěna
 evangelický kostel
 železniční most
 hlavní nádraží
 řetězová lávka
 Tyršův most
 Děčín
 ovčí můstek
 Podmokly
 bývalá radnice
 Staroměstský most
 vila Waldstein
 kostel sv. Václava
 Bynov
 Velký Chlum
 kostel sv. Vavřince
 Sokolí vrch
 socha sv. Vojtěcha
 Bynovec
 kostel sv. Anny
 Jílové
 Vrabinec
 Belveder
 větrný mlýn
 Arnoltice
 nová radnice
 Těchlovice
 mariánský sloup
 Schönfeldovský dům
 Konojedovský dům
 Růžová
 Suchá Kamenice
 silniční most
 kostel sv. Mikuláše
 evangelický kostel
 Janov
 Růženka
 rozhledna Janov
 kostel sv. Martina
 Vraty (Rattenstein)
 Ostrý
 Clarova kaple
 Markvartice
 kamenný most
 Kohout
 Růžovský vrch
 hrobka rodiny Botschen
 Blansko
 kostel sv. Václava
 Mojžíř
 Libouchec
 skalní kaplička
 Buková hora
 Kozí vrch
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Anny
 Tiské stěny
 Chotkovská hrobka
 pomník T. G. Masaryka
 kostel sv. Václava
 Sokolí hnízdo
 Schönstein
 Velké Březno
 Pravčická brána
 Velké Březno
 kostel Všech Svatých
 LO vz.37 N2/206/A-140Z
 Dolský mlýn
 křížek U Jánika
 Velké Březno
 kostel sv. Václava
 Leština
 skalní kaple
 Zubrnice
 zvonice
 Varta
 Svádov
 Šauenštejn
 kostel sv. Floriána
 kostel sv. Anny
 Krásné Březno
 Frienstein
 Strážný vrch
 Náčkovice
 Erbenova vyhlídka
 Velká Bukovina
 Winterstein
 Žandov
 ZOO Ústí nad Labem
 kostelní věž
 Habrovice
 Mariánský most
 kamenný most
 Falkenštejn
 mariánské sousoší
 kostel sv. Václava
 Horní Police
 Mariina vyhlídka
 Benešův most
 Střekovská vyhlídka
 kostel apoštola Pavla
 kombinovaný most
 železniční most
 Vilemínina stěna
 městské museum
 Nová Ves
 městské divadlo
 nemocnice
 městské lázně
 Rudolfův kámen
 Větruše
 popraviště
 kostel sv. Mikuláše
 Klíšský dvůr
 Střížovický vrch
 kostel sv. Josefa
 kříž
 evangelický kostel
 Nový zámek Trmice
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, p.o.
Žižkova 1286/15
405 02 Děčín 4
Česká republika
Tel: +420412531626
http://www.zoodecin.cz
info@zoodecin.cz
Základní informace místa
ID místa: 10644
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 4.1.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama