
Jako ústřední bod vycházkového a oddychového areálu (který později doplnila zoologická a botanická zahrada) je dali postavit radní na základě projektu norimberského architekta Jakoba Schmeissnera. Velkolepě pojatý objekt, nesoucí prvky německého romantismu a nastupující secese, byl slavnostně otevřen 30. listopadu 1901. Uvnitř budovy se nachází velký sál s klenutou střechou, který pojme téměř tisíc osob a nejčastěji slouží koncertním a plesovým účelům. Na jihozápadní straně k němu přiléhá neméně prostorná restaurace. Hlavní dominantou stavby je ale 32 m vysoká věž, jejíž vrchol zdobí hrázděná vyhlídková nástavba s devíti okny. Jako odměnu pro ty, kdo jsou ochotni vystoupit sem po 102 schodech, nabízí nádherné panorama města zarámované okolními horami. Vyhlídková věž prošla v minulých letech nákladnou rekonstrukcí a od srpna 1998 je opět přístupná veřejnosti.
Přístupno každý den od 10 do 17 hodin
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.