Výletní restaurace Obří sud postavena r.1931 ve skutečném dřevěném sudu, později přistavěna další budova. Objekt slouží zejména lázeňským hostům z Lázní Libverda.
Hlavní obrázek místa
Restaurace Obří sud
© Radovan Smokoň 11/2012
Výletní restaurace Obří sud nedaleko Lázní Libverda je umístěná ve skutečném dřevěném sudu, ke kterému byla později přistavěna další budova. Objekt byl postaven roku 1931 a sloužil zejména lázeňským hostům. Jedná se o jedinou památku tohoto typu v celé České republice, neboť stavba která byla předchůdcem a původní inspirací tohoto objetku - Obří sud na Javorníku v sousedním Ještědském pohoří - shořela 20.září 1974. Vedle objektu je parkoviště a vedou tudy značené trasy vhodné pro turistiku a cykloturistiku. Vedle občerstvení zde můžete zakoupit i turistické známky a suvenýry. Z terasy před restaurací je krásný pohled na masiv Jizerských hor.
www.infocesko.cz, www.turistik.cz, 28.8. 2006
otvíračka

Provozní doba: PO – zavřeno ÚT – NE - 9.00 - 21.00 (1.4. až 30.9.) / 11.00 - 19.00 (1.10. až 30.3.) Počet míst v restauraci: 30 + salónek 20 + sál 140 Počet míst na letní terase: 60

http://www.laznelibverda.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=7938&id_org=7938&id=4573&p1=3118, 28.8. 2006

Liberecký kraj,  Liberec  (LI), Lázně Libverda

Místa v okolí

 Lázně Libverda
 Lázně Libverda
 Ořešník
 evangelický kostel
 městské lázně
 kostel sv. Kateřiny
 Velký Štolpich
 Klingerova vila
 Klingerovo mauzoleum
 Paličník
 Smrk
 Štolpišská silnice
 Holubník
 kostel sv. Heleny
 Na Čihadle
 Gieraltówek
 Jizera
 Skalní hrad
 zámecký okrsek
 kostel sv. Jakuba
 Frýdlant
 Frýdlantský betlém
 mariánský sloup
 nová radnice
 Kristiánov
 solnice
 sousoší Piety
 Nová Louka
 Frýdlantský vrch
 Melzerův pomník
 kamenný most
 dům č. p. 48
 Sommerův kříž
 panský dům
 Bílá skála
 vodopády Jedlové
 kostel sv. Anny
 Královka
 Protržená přehrada
 Rašeliniště Jizerky
 kostel sv. Mikuláše
 Rašeliniště Jizery
 vodní nádrž Fojtka
 kostel sv. Martina
 Haslerův dům
 kostel Všech svatých
 Heřmanická rozhledna
 Dolní Pertoltice
 kostel sv. Jošta
 Jezdec
 Świecie
 kaple Panny Marie
 Hašlerova chata
 Dolní Oldříš
 Trniště
 Slovanka
 vodní nádrž Souš
 Giebułtów
 Vysoký
 Liberecká výšina
 kostel sv. Jakuba
 Pohanské kameny
 ZOO Liberec
 Lidové sady
 Světlý vrch
 Černousy
 Severočeské muzeum
 vodní nádrž Harcov
 synagoga
 Habartice
 nová radnice
 Habartice
 kostel sv. Josefa
 Appeltův dům
 Valdštejnské domky
 Czocha
 Liberec
 dům U Dvou sfing
 kostel sv. Kříže
 Riedlova vila
 Riedlova hrobka
 větrný mlýn
 Loučná
 Šolcův dům
 kostel sv. Vavřince
 Andělka
 Ves
 kostel sv. Anny
 Haléřova tvrz
Základní informace místa
ID místa: 4564
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.8.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama