Kaple sv. Floriána pochází z roku 1802. Stojí na vyvýšenině nad rybníčkem. Na střeše kapličky zvonička se zvonem. Nad vchodem obraz sv. Floriána. Před kapličkou kamenný kříž. Úprava kaple a okolí v roce 2016.
Hlavní obrázek místa
Kaple sv. Floriána v Bělkovicích - Lašťanech u Olomouce
© Pavel Vítek 10/2021
Bělkovice-Lašťany vznikly sloučením dvou původně samostatných obcí Bělkovice a Lašťany v roce 1960. Obec Bělkovice-Lašťany se nachází v podhůří Nízkých Jeseníků. Leží v blízkosti komunikace, jež spojuje Olomouc a Šternberk, nese číslo 46 a vede až do Opavy. Kapli sv. Floriána najdeme v severní části, v Lašťanech.
Pavel Vítek, 24.10. 2021
popis

První písemná zmínka o Bělkovicích pochází z roku 1238, o Lašťanech je první zmínka z roku 1078. Kaple sv. Floriána pochází z roku 1802. Kaplička stojí na malé vyvýšenině nad rybníčkem. Na střeše kapličky se nachází malá zvonička se zvonem. Nad vchodem do kaple je obraz sv. Floriána. Úprava kaple i okolí byla provedena v roce 2016. Před kapličkou stojí kamenný kříž s ukřižovaným.

Pavel Vítek – zdroj: http://www.drobnepamatky.cz, 24.10. 2021

Komentáře

Olomoucký kraj, Bělkovice-Lašťany

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Dolany
Dolany 24
783 16 Dolany u Olomouce83
Tel: 739 092 799
http://www.farnostdolany.cz
farnostdolany@gmail.com
Základní informace místa
ID místa: 16026
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 24.10.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama