
Půl kilometru jihozápadně od Chvalkovic na Bučovicku stojí uprostřed polí zchátralý empírový zámek Komorov. Je přístupný buď polní cestou z konce Chvalkovic nebo odbočkou ze silnice Nesovice – Uhřice – Hvězdlice.
V bezprostředním okolí Komorova jsou Chvalkovice s barokním morovým památníkem a zachovalý větrný mlýn a Nové Hvězdlice, kde si lze prohlédnout barokní zámek, kostel, faru a zbytky středověkého hrádku. K pěším i cyklistickým toulkám lákají kopce Orlovické vrchoviny.
Po možných hodinách zbyl ve štítě jen otvor. Zámek je dnes z jedné strany obklopen chátrajícími budovami farmy a zříceninou původních hospodářských budov a z druhé strany pěknou loukou, na jejímž konci je překvapivě udržovaný anglický park s jezírkem. Parkem protéká rameno Chvalkovického potoka..
Bohužel neznáme místo, kde tvrz přesně stála. Je možné, že v 16. stol. zde ještě zbylo pár domů a dvůr, který ještě r. 1531 podstupuje Hynek Žampach spolu s Chvalkovicemi Janu Kubíkovi z Opatova. Roku 1811 vyhořela velká část Chvalkovic a za své vzal i místní zámek. Byl beze stopy zbořen a místo něj vystavěl v l. 1811 – 12 Jan Pagáč z Paburgu nový zámek na Komorově. Roku 1890 patřil Františku Klazarovi. Po Únoru 1948 připadl zámek JZD Rudý partyzán Hvězdlice, které u zámku vybudovalo farmu. Zámek sloužil pravděpodobně zpočátku jako správní budova atp. a postupně nedostatkem základní údržby zchátral. Byly na něm provedeny i nevhodné stavební úpravy, které setřely mnoho původních empírových prvků. Kvůli jeho stavu se v druhé polovině 80. let 20. století uvažovalo o jeho demolici. Farma v 90. letech zanikla, její budovy chátrají a zámek má nyní novou střechu, která zabránila jeho úplné zkáze..