Nevýrazné, leč velké tvrziště pohlcené zástavbou obce. V roce 1356 byl poprvé připomenut Heřman z Klamoše. Místní vladykové ale vymřeli v roce 1395 a poté se majitelé často střídali. Tvrz zanikla v blíže neurčené době na konci středověku.
Hlavní obrázek místa
Tvrziště Klamoš
Místo po dávné tvrzi.
© Marek Skýpala 08/2006
Téměř zaniklé tvrziště uprostřed vsi.
8.8. 2006
historie

Lokalizace:

Kruhové tvrziště má průměr asi 40 metrů a původně bylo chráněno vodním příkopem. Později byly na jeho ploše vybudovány domy č.p.: 18-25, 27 a 58. Tvrziště se nalézá ve středu obce, za božími mukami, naproti hřišti Sokola Klamoš.

8.8. 2006

Další texty historie
Královéhradecký kraj,  Hradec Králové  (HK),

Místa v okolí

 Chlumec nad Cidlinou
 kostel sv. Voršily
 Kozelkova vila
 loretánská kaple
 Žáravice
 Karlova Koruna
 Přestavlky
 Hradišťko
 Kosice
 Obědovice
 Luková
 Kasalice
 Kosice
 Mlékosrby
 kostel sv. Kříže
 Semínský akvadukt
 Semín
 kostel sv. Havla
 kostel sv. Prokopa
 kaple Panny Marie
 Kratonohy
 sušárna čekanky
 evangelický kostel
 Barchov
 Barchůvek
 Babice
 evangelický kostel
 Rohoznice
 Rohoznice
 kostel sv. Klimenta
 Dobřenice
 evangelický kostel
 židovský hřbitov
 panský dvůr
 Libeň
 kostel sv. Jiří
 Korce
 Vlkov nad Lesy
 Nový Bydžov
 kostel sv. Vavřince
 Zdechovice
 Husův sbor
 Kojice
 radnice
 synagoga
 Bohdanečský rybník
 Kolo
 Škroupův dům
 fara
 Valy u Přelouče
 Choťovice
 Týnec nad Labem
 kostel sv. Vojtěcha
 Kunčice
 Štěpánov
 radnice
 radnice
 Sloupno
 Lepějovice
 rozhledna Pod Strání
 pomník Janu Malátovi
 kostel sv. Prokopa
 Horušice
 Libčany
 Libčany
 Nechanice
 mariánský sloup
 kostel sv. Prokopa
 Hrádek u Nechanic
 kostel sv. Jiří
 Radíkovice
 Krchleby
 akvadukt u Komárova
 Blatník
 kostel sv. Martina
 synagoga
 kostel sv. Markéty
 Staré Čívice
 Staré Čívice
 kostel sv. Kateřiny
 kostel sv. Mikuláše
 Veselá
 Dolní Přím
Základní informace místa
ID místa: 4506
Typ místa: tvrz
Stav místa: zaniklý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 1.9.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama