Zámek postavili v roce 1618 Mitrovští z Nemyšle. V první pol. 18. stol. přestavěli zámek v barokním slohu Halamové z Jičína. V letech 1821–1945 byli majiteli Sedlničtí z Choltic. Dnes je v zámku sídlo obecního úřadu.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 10/2004
V obci byl roku 1618 postaven renesanční zámek. V něm se v současné době nachází kancelář obecního úřadu, klubovna mládeže, knihovna, obecní byt a prodejna smíšeného zboží. Není to bohužel pro zámek nejlepší využití, ale alespoň je investováno do nejnutnějších oprav. K budově přiléhá zámecký park, který slouží k pořádání kulturních akcí a trávení volného času.
jps7, 24.2. 2005
Moravskoslezský kraj,  Opava  (OP),

Místa v okolí

 Nový Dvůr
 Nový Dvůr
 arboretum
 Choltice
 Stěbořice
 Dolní Životice
 Litultovice
 Dolní Životice
 Šibenice
 Hlavnice
 Slavkov
 kostel sv. Anny
 Mladecko
 větrný mlýn
 kostel sv. Vavřince
 Štáblovice
 kaple sv. Anny
 Velké Heraltice
 Štemplovec
 Loděnice
 Hanuše
 Jakartovice-Deštné
 Neplachovice
 Držkovice
 Držkovice
 Melč
 Holasovice
 Justiční palác
 Jakartovice
 kostel sv. Hedviky
 evangelický kostel
 synagoga
 socha Petra Bezruče
 Slezská univerzita
 Obecní dům
 Obchodní dům Breda
 kostel sv. Alžběty
 Slezské divadlo
 Weisshuhnův kanál
 nová radnice
 Sobkův palác
 městské hradby
 Blücherův palác
 Opava
 Hradec nad Moravicí
 kostel sv. Michala
 Filípkův dvůr
 kostel Panny Marie
 kaple sv. Kříže
 Jánské Koupele
 Staré Heřminovy
 kostel sv. Floriána
 Sosnová
 Sosnová
 Sosnová
 větrný mlýn
 Dubová
 Davidův mlýn
 kostel sv. Martina
 Roderichova kaple
 Kerhartice
 Raduň
 Jakubčovické šance
 zvonice
 Vartnov
 Šance
 Vikštejn
 Kružberk
 kostel sv. Mikuláše
 Medlice
 kaple
 kaple
 Branice
 Šternek
 Velké Hoštice
 Slezská Harta
 kostel sv. Vavřince
 Suché Lazce
 Oldřišov
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Trojice
 Vildštejn
 Halaška
 radnice
 vodní mlýn
 kamenný most
 fara
 Brantice
 Zátor
 Slatina
Kontaktní informace
Obec Jezdkovice
Jezdkovice 32
747 55 LITULTOVICE
Tel: 553 661 357
jezdkovice@quick.cz
Základní informace místa
ID místa: 2885
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 27.2.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama