Kostel byl postaven ve 14. stol. Jeho nejstarší část, gotická kaple, se zmiňuje již r. 1260. Později byla přistavěna loď chrámu a barokní věž, která měla 3 velké zvony (odneseny vojáky r. 1916) a 1 malý. V interiéru jsou mj. fresky ze 14. stol. či oltář z r. 1682. R. 1903 byl kostel zrestaurován.
Hlavní obrázek místa
© Aleš Marek 08/2005
Okolí kostela je veřejně přístupné. Kostel je z půlky opraven a stojí uprostřed vesnice. Okolo jsou vzrostlé cypřiše. Nejstarší zmínky o obci jsou z roku 1189. V kostele jsou freskové malby ze 14. století.
amarek@centrum.cz, 25.8. 2005
historie

Kostel Všech svatých byl postaven ve 14. stol. Chrám se rozrůstal postupně. Gotická kaple, která zde stávala nejdříve, se připomíná již r. 1260. Ke kapli byla přistavěna obdélná loď chrámu a naposledy byla postavena dvoupatrová barokní věž s hodinami. Ta nesla do r. 1916 tři velké zvony a jeden malý zvonek. R. 1916 tři zvony odnesli maďarští vojáci. U kostela stávala na východní straně osmistěnná barokní kostnice, která však byla r. 1926 zbořena . Chrámový oltář je z r. 1682. Na zdech jsou freskové malby ze 14. stol. Interiér je mj. zdoben obrazy z 18. stol. U kostela býval hřbitov, který byl zrušen v l. 1903-04. R. 1903 byl kostel zrestaurován. Je zapsaný jako kulturní památka. Vedle kostela se nachází pomník obětem I. a II. světové války.

7.10. 2011

Půdorys místa

půdorys kostela
© František Bareš: Soupis památek historických a uměleckých v Království Českém, sv. 21 Politický okres mladoboleslavský, Archaelogická komise při České akademii císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha 1905
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Středočeský kraj,  Mladá Boleslav  (MB), Zdětín

Místa v okolí

 kaple sv. Rodiny
 Benátky nad Jizerou
 Dražice
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Mikuláše
 Horky nad Jizerou
 Hrušov
 Salačův sloup
 Slivínko
 Vorecká tvrz
 fara
 zvonička
 Malodvorská tvrz
 Bezno
 Strašnov
 Sovínky
 kostel sv. Václava
 Nový Stránov
 Bon Repos
 Stránovský viadukt
 Syslov
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Jiří
 židovský hřbitov
 Krnsko
 Malkov
 Velké Všelisy
 Velké Horky
 evangelický kostel
 Struhy
 kostel sv. Martina
 Luštěnice
 Kostelní Hlavno
 Niměřice
 kostel sv. Mikuláše
 Husův sbor
 kaple sv. Václava
 Čachovice
 Bratronice
 Košátky
 Rokytovec
 kostel sv. Havla
 kostel sv. Václava
 Pomník Karla VI.
 Smilovice
 Chlum
 Hlavenec
 Vlkava
 evangelický kostel
 Rácov
 Neuberk
 kaple sv. Jiljí
 Lysá nad Labem
 Hradišť
 židovský hřbitov
 trojiční sloup
 Vinařice
 dům č. p. 7
 kostel sv. Víta
 Mladá Boleslav
 Dobrovická muzea
 dům č. p. 107
 Kováň
 radnice
 Dobrovice
 Templ
 mariánský sloup
 stará radnice
 nová radnice
 Skalsko
 kostel sv. Havla
 Karmel
 sbor Jednoty bratrské
 divadlo
 starý hřbitov
 kostel sv. Havla
 Rožátovský mlýn
 kostel sv. Anny
 kaple sv. Václava
 Opočno
 Řepín
 Byšice
 Pěčice
 Michalovice
 kostel sv. Prokopa
 kaple bl. Podivena
 kostel sv. Barbory
 Kolomuty
 Masarykův most
 kostel sv. Klimenta
 kostel sv. Václava
 Stránka
 Kosmonosy
 fara
 Loreta
 větrný mlýn
 Zámecký pivovar
 Volenovice
 Brandýs nad Labem
 kostel sv. Petra
 kostel sv. Vavřince
 katovna
 synagoga
 židovský hřbitov
 radnice
 kříž na Stínadlech
 Březno
 kostel sv. Václava
 kostel sv. Havla
 Vrábí
 evangelický kostel
 mariánské sousoší
 radnice
 kostel sv. Martina
Základní informace místa
ID místa: 3429
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: chátrající
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 30.8.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama