Kostel sv. Ondřeje postaven r. 1807. Jednoduchá jednolodní stavba s mírně odsazeným polygonálním závěrem, s prvky baroka. I vybavení kostela prosté. Obklopen hřbitovem. V r. 2007 kostel prohlášen ministerstvem za kulturní památku.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Ondřeje v Klokočově
Pohled na kostel od jihu.
© Pavel Vítek 06/2011
Obec Klokočov je částí města Vítkov. Nachází se 3,5 km jihozápadně od Vítkova. Jihovýchodně od obce prochází železniční trať Suchdol nad Odrou - Vítkov - Budišov nad Budišovkou. Železniční stanice je ale od obce vzdálena cca 3 km po silnicích III. třídy. Kostel je postaven v areálu hřbitova, ve střední části obce.
Pavel Vítek, 6.5. 2012
popis

Kostel sv. Ondřeje je jednolodní stavba s prvky baroka. Má jednoduchou fasádu. Vstup je zdoben jednou lisénou a římsou na věži. Ta je zakončena jednoduchou vypouklou střechou. Výzdoba kostela je velmi prostá. Vybavení kostela pochází z 19. století.

Pavel Vítek, 6.5. 2012

historie

Klokočov původně patřil pod vítkovskou faru. Roku 1640 byl přifařen do Radkova a roku 1784 byla v Klokočově zřízena kurácie, povýšená roku 1858 na samostatnou faru. V roce 1807 byl postaven kostel, zasvěcený apoštolu sv. Ondřejovi. Dne 5. 2. 2007 byl kostel prohlášen Ministerstvem kultury kulturní památkou.

Pavel Vítek, 6.5. 2012

Moravskoslezský kraj,  Opava  (OP), Klokočov

Místa v okolí

 Františkův Dvůr
 Klokočov
 Švédská skála
 Vítkov
 kostel sv. Markéty
 Spálov
 kostel sv. Anny
 zvonice
 Vikštejn
 kostel sv. Vavřince
 kaple
 kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Roderichova kaple
 kostel sv. Trojice
 kostel sv. Vavřince
 Dubová
 Wesselsky mlýn
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Mikuláše
 kamenný most
 Vrchy
 kostel sv. Jiří
 kaple sv. Jiří
 radnice
 vodní mlýn
 fara
 Jánské Koupele
 Kružberk
 kostel sv. Mikuláše
 Polzerova kaple
 kostel sv. Mikuláše
 Melč
 katovna
 městské hradby
 kostel sv. Floriána
 Odry
 loretánská kaple
 Vildštejn
 Knurrův dům
 Fulnek
 Stará Voda
 Děrné
 Lukavec
 Kerhartice
 Weisshuhnův kanál
 kostel sv. Martina
 Partutovice
 Hodinová věž
 morový sloup
 Potštát
 Bravinné
 Štáblovice
 Medlice
 kostel sv. Vavřince
 Puchart
 Hradec nad Moravicí
 kostel Panny Marie
 větrný mlýn
 kaple
 kaple sv. Kateřiny
 Šternek
 Jakubčovické šance
 kostel sv. Jiljí
 Šance
 kostel sv. Markéty
 Jeseník nad Odrou
Základní informace místa
ID místa: 10824
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 6.5.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama