Jednolodní, pozdně barokní stavba datovaná od roku 1783, která se nachází na mírném svahu ve středu obce, obklopena nevelkým hřbitovem a obehnaná nízkou zídkou. Ve východní části hřbitova se nachází společný hrob starousedlíků a márnice.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 10/2019
Kostel sv. Anny stojí na mírném návrší, přibližně ve středu obce. Dostupnost je více než dobrá. Ke kostelíku stoupá úzká pěšina, lemovaná stromy a v nočních hodinách osvětlená umělým osvětlením. Zaparkovat lze v místě pod kostelem, nebo před blízkou restaurací, kde je možnost občerstvení a ubytování. Areál hřbitova je volně přístupný, ale kostelík jen v době mše svaté. Datum konání každé jednotlivé mše je vyvěšen na vstupních dveřích kostela.
Jaroslav Šefčík , 14.6. 2009
Moravskoslezský kraj,  Nový Jičín  (NJ),

Místa v okolí

 Švédská skála
 zvonice
 Wesselsky mlýn
 Spálov
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Ondřeje
 Františkův Dvůr
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Mikuláše
 Klokočov
 kostel sv. Vavřince
 katovna
 městské hradby
 Odry
 Veselská rozhledna
 kostel sv. Jiří
 Vítkov
 Vrchy
 kaple sv. Jiří
 Olšová
 loretánská kaple
 Partutovice
 radnice
 kostel sv. Markéty
 Knurrův dům
 zvonice
 Bratrský sbor
 Fulnek
 Děrné
 Vikštejn
 Roderichova kaple
 Hodinová věž
 morový sloup
 Potštát
 kaple
 kaple
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Mikuláše
 Lukavec
 Dubová
 Lom Olšovec
 Puchart
 kostel sv. Trojice
 Soudkova štola
 kostel sv. Jiří
 zvonice
 Bravinné
 Kujavy
 kamenný most
 Jeseník nad Odrou
 Polzerova kaple
 vodní mlýn
 radnice
 fara
 větrný mlýn
 kostel sv. Mikuláše
 kaple
 Kunzov
 Pohořílky
 Davidův mlýn
 Jánské Koupele
 Kružberk
 Stará Voda
 Polouvsí
 Dorňákův kopec
 Halaška
 kostel sv. Floriána
 kostel sv. Jakuba
 Hradní vrch
 kaple sv. Anny
 Vildštejn
 svobodný dvůr
 Bannerova studánka
 Drahotuše
 kostel sv. Havla
 hradiště Obírka
 Starý Jičín
 kostel sv. Václava
 Starý Jičín
 kamenný pranýř
 Arenda
Kontaktní informace
Farnost Véska
P. Jiří Šenkeřík, OFM Cap.
Véska 92
Heřmanice u Oder 742 38
Tel: 556 748 503
http://bilovec.dekanat.cz
Základní informace místa
ID místa: 7931
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 21.8.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama