
Kostel tvoří menší jednolodní 17 m dlouhá roubená stavba široká 9 m s ustoupeným obdélným presbyteriem na východní straně. Venkovní stěny kostela jsou pokryty štípaným šindelem, stejně jako jednoduchá stanová střecha. Uprostřed hřebene střechy vystupuje nad kostel malá zvonička krytá cibulovitou bání, v níž visí dva zvony. Na severní straně je k presbyteriu přistavěna drobná sakristie s vlastním vchodem. Druhý, hlavní vchod se nachází uprostřed západního průčelí a kryje jej drobná šindelem pokrytá stříška. Boční stěny kostela a interiér lodi prosvětlují po obou stranách páry obdélných, půlkruhově zakončených oken. Stejná jsou i po stranách presbyteria. Interiéru dominuje barokní oltář s obrazem sv. Jana Křtitele. Malé varhany na kůru prý nesly letopočet 1848, avšak po roce 1948 se poděly neznámo kam. Kolem hřbitova obíhá ohradní zeď z lomového kamene kladeného nasucho se dvěma vstupy.
Historie obce Lipná, dříve též známá jako Lindava (z něm. Lindau), sahá do počátku 14. století. První písemná zmínka se činí k roku 1394. Dějiny obce byly odedávna úzce spjaty s nedalekým městečkem Potštát. Zřejmě již od samotného počátku byl ve vsi zřízen malý dřevěný svatostánek, kaplička, v pozdější době přestavěná na menší roubený kostelík. Dnešní podobu získal kostel po důkladné obnově a přestavbě v roce 1746. Další úpravy se konaly v letech 1772 a 1953. Hřbitov s kamennou ohradní zdí pocházejí z počátku 18. století. Kostel je zařazen na seznam chráněných kulturních památek České republiky.
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.