Původní gotické trojlodí. Hlavní pozdně románský portál je z poloviny 13. století, v polovině 14. století byl zaklenut. V 60. a 80. letech 18. století barokně přestavěn. V kostele náhrobník Markéty ze Žeberka, sestry krále Jiřího z Poděbrad.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2005
Kostel Nanebevzetí Panny Marie stojí jen kousek od náměstí, stačí jen projít kostelní ulicí. Věž kostela je 64 m vysoká a v sezóně přístupná, ve věži je provozována galerie. Jádro kostela je románské ze 13. stol. Jedná se o trojlodní kostel s pětiboce uzavřeným kněžištěm. Uprostřed západního průčelí je gotický portál. Věž kostela je hranolová, ve vyšších patrech se zkosenými rohy. Zařízení kostela je z 18. a 19. stol.
24.3. 2005
historie

Původní gotické trojlodí. Hlavní pozdně románský portál je z poloviny 13. století a v polovině 14. století byl zaklenut. V 60. a 80. letech 18. století byl kostel barokně přestavěn. V jižní lodi a kolem kazatelny byly zazděny náhrobníky někdejších majitelů Plané, mezi nimi i Markéty ze Žeberka, sestry krále Jiřího z Poděbrad. Bezprostředně sousedící barokní fara je z r. 1708 a jižně od objektu v ulici Na Příkopech je dochováno torzo někdejšího městského opevnění.

24.3. 2005

otvíračka

Provozovatelem věže je Kulturní středisko města Planá Na Příkopech 124, 348 15 Planá, Tel.: +420 374 794 223 Otevírací doba kostelní věže: Květen – září v úterý až pátek od14.00 do 16.00, v sobotu a neděli od 15.00 do 18.00 Mimo uvedené termíny lze pro hromadné návštěvy sjednat návštěvu telefonicky

23.3. 2005

Komentáře

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Planá

Místa v okolí

 Planá
 Bohušův vrch
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Český mlýn
 Berchembogen
 Lazurová hora
 synagoga
 Kořen
 Kořen
 židovský hřbitov
 Třebel
 Jánský zámek
 kostel sv. Anny
 Lhotka
 Svatovítský zámek
 Panská rozhledna
 gotická boží muka
 městské opevnění
 Tachov
 Pernolec
 kostel sv. Mikuláše
 Tisová
 židovský hřbitov
 park Boheminium
 Volfštejn
 Broumov
 Hamelika
 jízdárna
 vodní nádrž Podhora
 Husmannova kaple
 kostel sv. Jiří
 anglikánský kostel
 Světce
 Vysoká
 Zpívající fontána
 Sirňák
 Milkov
 Lhota
 Částkov
 kostel sv. Anny
 Černošín
 Ošelín
 vodní nádrž Lučina
 Švamberk
 Šontál
 židovský hřbitov
 Bavůrkův kříž
 Zahrádecká kyselka
 kostel sv. Jiljí
 stará škola
 trojiční sloup
 radnice
 Svojšín
 Svojšín
 Rankovice
 Kynžvart
 Lesná
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Kostelní 133
348 15 Planá
Tel: 374 792 528
http://www.muplana.cz/muplana_soubory/farnost/farnost.htm
Základní informace místa
ID místa: 2943
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 24.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama