Postaven roku 1352, ve zdivu skryta původní budova středověkého kostelíka. Pod kostelem hrobka Bornů. Za Kašpara Leopolda Perglara z Perglasu v letech 1724 až 1738 barokně přestavěn.
Hlavní obrázek místa
Od jihozápadu
© Luděk Pitter 06/2005
Přibližně ve středu obce Tisová, ležící asi 7 km jihovýchodně od města Tachov, stojí při hospodářském dvoře kostel sv. Mikuláše. Kostel se nachází při odbočce na Staré sedliště a tvoří dominantu obce, takže jej nelze přehlédnout. V kostele jsou pravidelné odpolední nedělní mše. Před vstupem na bývalý hřbitov stojí socha sv.Jana Nepomuckého - původně stávala poblíž zámku.
L.P., 7.6. 2006
historie

Popis

Kostel je jednolodní, obdélníkového půdorysu se zaoblenými rohy. Presbytář uzavřen pravoúhle a nad ním se tyčí hranolová věž. Po stranách presbytáře jsou kaple a za presbytářem sakristie, v patře nad kaplemi i sakristií je oratoř. Presbytář a boční prostory jsou sklenuty křížově. Loď má valenou klenbu s lunetami.

8.6. 2006

Další texty historie

Půdorys místa

Plánek, Tisová (Tachov), plán zámku, torza tvrze a kostela. Plně značeno zdivo gotické, křížky zdivo renesanční, šrafovaně zdivo barokní a tečkami zaniklé zdivo. Kresba Z. Procházka.
Kolektiv autorů, Encyklopedie českých tvrzí, 3. díl, [S-Z], Argo, 2005, str. 845
Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Tisová

Místa v okolí

 Tisová
 Lhotka
 Pernolec
 Částkov
 kostel sv. Anny
 Nové Sedliště
 Tachov
 městské opevnění
 gotická boží muka
 kostel sv. Mikuláše
 Bor u Tachova
 Loreta
 Vysoká
 Husmannova kaple
 jízdárna
 Světce
 Velké Dvorce
 Přimda
 Ošelín
 židovský hřbitov
 Třebel
 Stráž
 Bohušův vrch
 vodní nádrž Lučina
 Planá
 Volfštejn
 Milíře u Rozvadova
 Lesná
 Český mlýn
 synagoga
 Kořen
 Kořen
 kostel sv. Jiří
 židovský hřbitov
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Šontál
 kostel sv. Apoleny
 Svojšín
 Svojšín
 Chodová Planá
 Černošín
 Jánský zámek
 kostel sv. Anny
 Lhota
 Svatovítský zámek
 Bernartice
 Broumov
 Diana
 Prostiboř
 Milkov
Základní informace místa
ID místa: 4292
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 8.6.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama