Barokní kostel z let 1765–1767, přestavěný z kaple uváděné po roce 1757. Hranolová věž přistavěna v 19. století.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 06/2007
Kostel v obci najdete snadno – jeho hranolová věž tvoří zdaleka viditelnou a jen těžko přehlédnutelnou dominantu. Nachází se v centru obce, cca 200 m severovýchodně od návsi. Kromě kostela je ve Slavicích k vidění nepřístupný, značně zchátralý zámek (v létě 2007 v soukromých rukou, probíhaly v něm stavební práce), obec není zatím příliš turisticky atraktivní. Slavice patrří do mikroregionu Konstantinolázeňska – v jejich širším okolí lze navštívit řadu turisticky významných a zajímavých míst (jejich seznam by byl dlouhý, bude lépe, když se podíváte na záložku "mapa míst v okolí").
M.C., 15.6. 2008
historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1329, v souvislosti s Leo Vlkem ze Slavic. Před r. 1408 získal Slavice Bavor ze Švamberka a na Slavicích. V r. 1412 se o ves strhl spor mezi Bavůrkem a Hanovci ze Švamberka. Při této příležitosti byly Slavice vyloupeny a zpustošeny. Po roce 1757 je ve Slavicích uváděna kaple sv. Vavřince, spadající pod duchovní správu hornokozolupského faráře. Kaple byla mezi lety 1765–1767 přestavěna Sinzendorfy na kostel. Dobu dokončení výstavby připomíná letopočet nad průčelním vstupem. Loď kostela je obdélná, presbytář je trojboce uzavřený. N severu je sakristie a na východě hranolová věž. Vstupy jsou obdélné, fasády členěné liseny, okna zaklenuta polokruhem. Interiér má valenou klenbu s lunetami. Klasicistní věž byla přistavěna v první polovině 19. stol.

Milan Caha (zdroj: Poche E. a kol.: Umělecké památky Čech 3 (P-Š). Praha, Academia, 1980 a tabule na návsi), 13.6. 2008

Komentáře

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Slavice

Místa v okolí

 Slavice
 Cebiv
 Očín
 Lhota
 Černošín
 Šontál
 kostel sv. Jiří
 Daňkov
 Gutštejn
 Bavůrkův kříž
 Volfštejn
 kostel sv. Markéty
 Švamberk
 Hradištský vrch
 Svojšín
 Svojšín
 Bezemín
 kostel sv. Barbory
 Šipín
 Sviňomazský hrádek
 kaple Panny Marie
 kostel sv. Petra
 Milkov
 Trpísty
 Třebel
 Dolní Polžice
 Stříbro – MPZ
 židovský hřbitov
 Husitská bašta
 brána do sadu
 Kořen
 Mostní brána
 Kořen
 štola Svatá Anna
 Ošelín
 Prokopská štola
 Koubkova brána
 štola Svatá Barbora
 synagoga
 Falštejn
 židovský hřbitov
 Bezdružice
 Český mlýn
 Krukanice
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Jakuba
 mariánský sloup
 Sulislav
 Žďár
 Pňovany
 Zahrádecká kyselka
 Luhov
 Úterý – MPZ
 kostel sv. Václava
 mariánský sloup
 radnice
 boží muka
 Luhov
 Luhov
 Bohušův vrch
 kostel sv. Vavřince
 Úlice
 Alfrédov
 Lazurová hora
 Rochlov
 kostel sv. Mikuláše
 Bor u Tachova
 Loreta
 Malšín
 Březín
Základní informace místa
ID místa: 6347
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 15.6.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama