Barokní zámek z 18. stol., patrová budova s mansardovou střechou, upravován po požáru v roce 1919 a později ještě v roce 1977. V jeho těsné blízkosti se nachází zbytky původní středověké tvrze a zbytky zdiva starého zámku. V létě 2012 byla budova Nového zámku zbořena.
Hlavní obrázek místa
Jihozápadní nároží
Nový zámek se zbytky gotické tvrze
© Luděk Pitter 06/2005
Obec Tisová se nachází při silnici II/199 asi 7 km od Tachova, v jihovýchodní části Tachovska bohaté zejména na rybníky, které však slouží zejména k intenzivnímu chovu ryb, takže se příliš netěšte na koupání. Ve středu obce při odbočce na Staré Sedliště se nachází v těsném sousedství kostela sv. Mikuláše hospodářský dvůr, kde za plotem můžeme spatřit barokní zámek, který byl postaven v 18. století a je označován jako Nový zámek. Nachází se zde tak architektonický celek, tvořený zbytky původní gotické tvrze, jejích renesančních dostaveb, dodnes dochovaného barokního zámku a kostela sv. Mikuláše. Při barokním zámku býval park, který se nedochoval.
L.P., 7.6. 2006
historie

Popis zámku

Obdélníková patrová budova s mansardovou střechou, upravován po požáru v roce 1919 a později ještě v roce 1977. V jeho těsné blízkosti se nachází zbytky původní středověké tvrze a zbytky zdiva starého zámku.

L.P., 7.6. 2006

Další texty historie

Půdorys místa

Plánek, Kolektiv autorů, Encyklopedie českých tvrzí, 3. díl, [S-Z], Argo, 2005, str. 845 Tisová (Tachov), plán zámku, torza tvrze a kostela. Plně značeno zdivo gotické, křížky zdivo renesanční, šrafovaně zdivo barokní a tečkami zaniklé zdivo. Kresba Z. Procházka.
Kolektiv autorů, Encyklopedie českých tvrzí, 3. díl, [S-Z], Argo, 2005
Obrázek Obrázek Obrázek
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Tisová

Místa v okolí

 kostel sv. Mikuláše
 Lhotka
 Pernolec
 Částkov
 kostel sv. Anny
 Nové Sedliště
 Tachov
 městské opevnění
 kostel sv. Mikuláše
 Bor u Tachova
 Loreta
 jízdárna
 Velké Dvorce
 Přimda
 Ošelín
 židovský hřbitov
 Třebel
 Bohušův vrch
 Planá
 Volfštejn
 Milíře u Rozvadova
 Lesná
 Kořen
 Kořen
 kostel sv. Jiří
 Chodová Planá
 Šontál
 Chodová Planá
 Svojšín
 kostel sv. Apoleny
 Chodová Planá
 Svojšín
 Černošín
 Jánský zámek
 kostel sv. Anny
 Lhota
 Svatovítský zámek
 Bernartice
 Broumov
 Diana
 Prostiboř
 Milkov
Kontaktní informace
Tisová 1
348 01 Staré Sedliště
Majitel:
Fyzické osoby
Základní informace místa
ID místa: 4291
Typ místa: zámek
Stav místa: zaniklý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 9.6.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama