Kostelík sv. Anny byl postaven v letech 1929 – 1931 (podle jiných zdrojů 1934-1935).
Hlavní obrázek místa
Pohled od jihu
© Luděk Pitter 02/2007
Kostelík sv. Anny byl postaven v letech 1929 – 1931 (podle jiných zdrojů 1934-1935). Nachází se při silnici jdoucí Broumovem, asi uprostřed vzdálenosti mezi Jánským zámkem a odbočkou na Tři sekery, po její levé straně ve směru od Jánského zámku. Kostelík působí velice mile oproti jeho popisu, že se jedná o moderní stavbu hangárového typu na železobetonových nosnících. Popis je jistě pravdivý, ale stavba spolu se vzrostlými stromy a se symbolickým hřbitovem vytváří celek dobře zapadající do této oblasti.
L.P., 7.3. 2007
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Broumov

Místa v okolí

 Jánský zámek
 Svatovítský zámek
 Broumov
 Panská rozhledna
 Berchembogen
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Planá
 jízdárna
 židovský hřbitov
 městské opevnění
 Tachov
 Bohušův vrch
 anglikánský kostel
 Hamelika
 Dyleň
 park Boheminium
 Lazurová hora
 Kynžvart
 pramen Richard
 Pernolec
 židovský hřbitov
 Kynžvart
 Lhotka
 Částkov
 kostel sv. Anny
 židovský hřbitov
 Tisová
 kostel sv. Mikuláše
 PR Smraďoch
 Lesná
 kostel sv. Anny
 Ostrůvek
 Doubrava
 Šelmberk
Základní informace místa
ID místa: 5064
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 7.3.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.


Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.


reklama