Ve vsi Kořen stojí dva zámečky. Starší z 18. stol. a nový pocházející z roku 1886, který si nechali vystavět tehdejší kořenští majitelé Hustolesovi.
Hlavní obrázek místa
Kořen-nový zámek
© Vlastislav Mareček, 06/2016
Malá ves Kořen, nyní místní část obce Olbramov, je dostupná slepou silničkou III. třídy, která odbočuje ve vsi Vysoké Jamné ze silnice II/201 k jihu. Vsí prochází dálková, modře značená turistická trasa od Tachova a Plané do Konstantinových Lázní a dále na Plzeňsko, kde v obci Čeminy končí na červené značce. Oblast leží mimo železniční síť.
21.7. 2016
popis

Nový zámek stojí ve stráni nad starší kapličkou zasvěcenou sv. Janu Nepomuckému. Počátkem 20. století přibylo další patro a budova získala současný novoklasicistní kabátek. V současnosti se jedná o dvoupatrovou budovu čtvercového půdorysu krytou valbovou střechou ukončenou plechovou vížkou na hřebeni. Na východním průčelí je vstupní schodiště kryté stříškou s tympanonem nesenou dvěma sloupy.

Vlastislav Mareček,http://tachovsky.denik.cz, 18.7. 2016

historie

Nový zámek pochází z roku 1886. Nechali si ho vystavět tehdejší kořenští majitelé Hustolesovi. V době výstavby měl zámek jedno poschodí. Počátkem 20. století přibylo další patro a budova získala současný novoklasicistní kabátek. Již od druhé poloviny 20. století sloužil zámek k obytným účelům. Ves Kořen, dříve zvaná německy Kurschin, je prvně doložena r. 1379. Ještě po 1. světové válce mívala asi 300 obyvatel, avšak vesměs německé národnosti. Po 2. světové válce se proto prakticky vylidnila. Dnes je to jen osada s desítkou stálých obyvatel, která je místní částí obce Olbramov.

Vlastislav Mareček,http://tachovsky.denik.cz, 18.7. 2016

Komentáře

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Kořen

Místa v okolí

 Kořen
 synagoga
 židovský hřbitov
 Český mlýn
 Třebel
 kostel sv. Jiří
 Lhota
 Volfštejn
 Milkov
 Černošín
 Bohušův vrch
 Švamberk
 Šontál
 Bavůrkův kříž
 Očín
 Planá
 kostel sv. Vavřince
 Lazurová hora
 Slavice
 Ošelín
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Dolní Polžice
 Cebiv
 Svojšín
 židovský hřbitov
 Svojšín
 Hradištský vrch
 Bezdružice
 Zahrádecká kyselka
 Lhotka
 Daňkov
 Gutštejn
 vodní nádrž Podhora
 Berchembogen
 Bezemín
 Falštejn
 kostel sv. Mikuláše
 Tisová
 kostel sv. Barbory
 Šipín
 kaple Panny Marie
 Sirňák
 trojiční sloup
 stará škola
 radnice
 kostel sv. Jiljí
 Pernolec
 kostel sv. Markéty
 boží muka
 kostel sv. Václava
 Sviňomazský hrádek
 Úterý – MPZ
 mariánský sloup
 radnice
 kostel sv. Petra
 park Boheminium
 Husitská bašta
 zámecká fara
 kostel sv. Jakuba
 Stříbro – MPZ
 Částkov
 Mostní brána
 brána do sadu
 kostel Všech svatých
 kostel sv. Anny
 štola Svatá Anna
 Koubkova brána
 Prokopská štola
 štola Svatý Gottwill
 štola Svatá Barbora
 Hamelika
 Zpívající fontána
 anglikánský kostel
 židovský hřbitov
 Panská rozhledna
 Nové Sedliště
 mariánský sloup
 kostel sv. Jakuba
Základní informace místa
ID místa: 12960
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 21.7.2016
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama