Zámek postavil F. V. Údrčský z Údrče v l. 1701–1711. V r. 1882 zdědil zámek dr. Julius Hofman, který nechal postavit nový krov, klasicistní mělký rizalit a fasády. Po válce byl zámek sídlem místního zemědělského družstva. Dnes je v soukromých rukou.
Hlavní obrázek místa
Hlavní průčelí
© Luděk Pitter 06/2004
Zámek Rochlov leží v centru stejnojmenné obce. Zámek je součástí Rochlovského zámeckého areálu. V areálu je historická sýpka, konírna, pivovar, sladovna, park. Zámek je v soukromém vlastnictví. Areál bude příležitostně otevřen pro veřejnost. Jedna z prvních atrakcí zde bude výstava historických zemědělských strojů a půjčovna historických jízdních kol.
Martin, 2.9. 2004
turistické

Zámek je součásti dnes rekonstruovaného areálu. Byl postaven v ranně barokním stylu v 18. století. Jedná se o jednoduchou, jednoposchoďovou stavbu, obdélníkového tvaru s valbovou střechou a klenutým přízemím.

L.P., 16.6. 2005

historie

Zámek nechal postavit František Vilém Údrčský z Údrče, který byl majitelem panství od roku 1701 a stavba byla dokončena v roce 1711. Později se majitelé často měnili. V roce 1882 zdědil zámek Dr. Julius Hofman. Z té doby pochází nový krov, klasicistní mělký rizalit a fasády jejichž vzhled se částečně dochoval až do dneška. Po válce byl zámek sídlem místního zemědělského družstva. Dnes je v soukromých rukou.

Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Západní Čechy, 16.6. 2005

Plzeňský kraj,  Plzeň-sever  (PS), Rochlov

Místa v okolí

 Úlice
 kostel sv. Vavřince
 Pňovany
 Sulislav
 kaple sv. Diviše
 kostel sv. Josefa
 Buben
 židovský hřbitov
 Luhov
 Luhov
 Žďár
 Alfrédov
 Prokopská štola
 štola Svatý Gottwill
 Stará pošta
 Koubkova brána
 štola Svatá Barbora
 Stříbro – MPZ
 kostel sv. Petra
 brána do sadu
 štola Svatá Anna
 kostel sv. Jiří
 kostel Všech svatých
 Čeminy
 Mostní brána
 Hradec u Stoda
 Husitská bašta
 Komberk
 Líšťany
 Nedražice
 Frumštejn
 kostel sv. Jakuba
 mariánský sloup
 Trpísty
 Křimice
 Malesice
 Křížový vrch
 Kyjov
 kamenný most
 kostel sv. Víta
 Hrádek
 kostel sv. Martina
 Všeruby
 Čertova Kazatelna
 Radčice
 kaolinový důl
 Litice
 Sylvánský vrch
 kostel sv. Barbory
 kaple Panny Marie
 Přestavlky
 Cebiv
 Šipín
 Nekmíř
 Bezemín
 Chlumčany
 Krkavec
 Gutštejn
 kostel sv. Barbory
 Daňkov
 Slavice
 kostel sv. Vavřince
 Očín
 židovský hřbitov
 Dolní Lukavice
 boží muka
Kontaktní informace
Zámek
Rochlov 1
330 23 Nýřany
Tel: +420 724 152 355
http://www.rochlov.cz/
Základní informace místa
ID místa: 3250
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 16.6.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama