Zámek postavil F. V. Údrčský z Údrče v l. 1701–1711. V r. 1882 zdědil zámek dr. Julius Hofman, který nechal postavit nový krov, klasicistní mělký rizalit a fasády. Po válce byl zámek sídlem místního zemědělského družstva. Dnes je v soukromých rukou.
Hlavní obrázek místa
Pohled na zadní část zámku
ŘM , 04/2011
Zámek Rochlov leží v centru stejnojmenné obce. Zámek je součástí Rochlovského zámeckého areálu. V areálu je historická sýpka, konírna, pivovar, sladovna, park. Zámek je v soukromém vlastnictví. Areál bude příležitostně otevřen pro veřejnost. Jedna z prvních atrakcí zde bude výstava historických zemědělských strojů a půjčovna historických jízdních kol.
Martin, 2.9. 2004
turistické

Zámek je součásti dnes rekonstruovaného areálu. Byl postaven v ranně barokním stylu v 18. století. Jedná se o jednoduchou, jednoposchoďovou stavbu, obdélníkového tvaru s valbovou střechou a klenutým přízemím.

L.P., 16.6. 2005

historie

Zámek nechal postavit František Vilém Údrčský z Údrče, který byl majitelem panství od roku 1701 a stavba byla dokončena v roce 1711. Později se majitelé často měnili. V roce 1882 zdědil zámek Dr. Julius Hofman. Z té doby pochází nový krov, klasicistní mělký rizalit a fasády jejichž vzhled se částečně dochoval až do dneška. Po válce byl zámek sídlem místního zemědělského družstva. Dnes je v soukromých rukou.

Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Západní Čechy, 16.6. 2005

Plzeňský kraj,  Plzeň-sever  (PS), Rochlov

Místa v okolí

 Úlice
 kostel sv. Vavřince
 Janovský mokřad
 Pňovany
 Sulislav
 kaple sv. Diviše
 kostel sv. Josefa
 Buben
 Staré Lipno
 Luhov
 židovský hřbitov
 Luhov
 Luhov
 Žďár
 Alfrédov
 Prokopská štola
 štola Svatý Gottwill
 Stará pošta
 štola Svatá Barbora
 Koubkova brána
 kostel sv. Petra
 brána do sadu
 Stříbro – MPZ
 štola Svatá Anna
 kostel sv. Jiří
 kostel Všech svatých
 Mostní brána
 Čeminy
 Hradec u Stoda
 Husitská bašta
 Komberk
 Líšťany
 Nedražice
 kostel sv. Markéty
 Frumštejn
 kostel sv. Jakuba
 Trpísty
 mariánský sloup
 socha sv. Josefa
 kostel sv. Mikuláše
 Křimice
 sousoší Piety
 venkovský dům
 Malesice
 Krukanice
 Křížový vrch
 Kyjov
 kamenný most
 kostel sv. Víta
 Sviňomazský hrádek
 kostel sv. Martina
 Všeruby
 Čertova Kazatelna
 Radčice
 kaolinový důl
 Halter Valley
 Litice
 Sylvánský vrch
 kostel sv. Barbory
 kaple Panny Marie
 Nekmíř
 Šipín
 Přestavlky
 Cebiv
 Chlumčany
 kostel sv. Barbory
 Bezemín
 Krkavec
 Gutštejn
 Daňkov
 Slavice
 kostel sv. Vavřince
 Očín
 židovský hřbitov
 boží muka
 Dolní Lukavice
Kontaktní informace
Zámek
Rochlov 1
330 23 Nýřany
Tel: +420 724 152 355
http://www.rochlov.cz/
Základní informace místa
ID místa: 3250
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 16.6.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama