
Jedná se o tříbokou dřevěnou věž s kovovým schodištěm, kterou projektoval architekt Ing. Martin Novák. Celková výška rozhledny je 14 m, na vyhlídkovou plošinu ve výši 12,6 m vede celkem 66 schodů. Od oficiálního otevření v prosinci 2018 je volně přístupná veřejnosti. Vlastníkem a provozovatelem rozhledny je obec Nová Ves I.
Rozhledna na vrchu Bedřichov u obce Nová Ves I byla postavena v roce 2018 v místě významné bitvy u Kolína, k níž došlo 18. června 1757. Jednalo se o jednu z nejvýznamnějších bitev sedmileté války, ve které rakouská armáda podporovaná saskými jednotkami poprvé porazila pruského krále Friedricha II. Na počest této události zde nechal v roce 1841 majitel kolínského panství Václav Veith vybudovat kamenný pomník, z diplomatických ohledů k poražené pruské straně však zůstal zcela bez nápisů i plánovaných reliéfů s bitevními výjevy. Současná pamětní deska od akademického sochaře Miloslava Smrkovského byla na památník instalována až v roce 2005. Vrch původně zvaný Novoveský dostal nové pojmenování podle pruského krále, který tu měl v průběhu bitvy jedno ze svých velitelských stanovišť. Proto i rozhledna byla nazvána Bedřichova vyhlídka. Stavbu rozhledny na vrchu Bedřichov schválilo zastupitelstvo obce Nová Ves I… číst dále
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.