Další štola Centrálního stříbrského revíru se nachází těsně při pravém břehu řeky Mže. Má přímo raženou chodbu v délce asi 32 m. Výška chodby je 1,5 až 1,8 m, ale pozor šířka je okolo 0,5 m. Vstup do štoly je otevřený.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2004
Další štolou Centrálního stříbrského revíru je štola Sv. Barbora. Nachází se opět těsně při pravém břehu řeky Mže. Má přímo raženou chodbu v délce asi 32 m. Výška chodby je 1,5 až 1,8 m, ale pozor šířka je okolo 0,5 m. Teplota uvnitř chodby je okolo 8 °C a vlhkost až 95 %. Vstup do štoly je otevřený, z puklin prosakuje množství vody, které v zimě tvoří krápníčky. Chodba je vedena skutečně přímo, z jejího konce vidíte zpět až ke vchodu. Všechny chodby jsou nebezpečné hlavně pro svoji malou šířku, proto jste-li mohutnější postavy raději do nich nevstupujte. Stejně tak je třeba dávat pozor na malé děti. Plánek a seznam zajímavostí a zastavení naučné stezky najdete u hesla Mostní věž (Stříbro). Plánek štol a šachet u hesla štola Sv. Anna (Stříbro).
22.3. 2004
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Stříbro

Místa v okolí

 Koubkova brána
 Prokopská štola
 štola Svatá Anna
 Mostní brána
 brána do sadu
 Stříbro – MPZ
 Husitská bašta
 kostel sv. Petra
 mariánský sloup
 kostel sv. Jakuba
 Žďár
 Sulislav
 Svojšín
 Svojšín
 Alfrédov
 Slavice
 kostel sv. Vavřince
 Pňovany
 Trpísty
 Cebiv
 Šontál
 Černošín
 Hrádek
 Rochlov
 kostel sv. Vavřince
 Úlice
 Nedražice
 Očín
 Ošelín
 Gutštejn
 Daňkov
 kostel sv. Jiří
 Lhota
 kaple sv. Diviše
 Bezemín
 kostel sv. Barbory
 Volfštejn
 Šipín
 kaple Panny Marie
 židovský hřbitov
 Luhov
 Luhov
 Prostiboř
 Hradištský vrch
 Buben
 Třebel
 Bavůrkův kříž
 Švamberk
 kostel sv. Jiří
 Hradec u Stoda
 Líšťany
 kostel sv. Josefa
 Milkov
 Kořen
 Kořen
 Stará pošta
 Frumštejn
 Podmokly
 Březinka
 Bernartice
 Křížový vrch
Základní informace místa
ID místa: 391
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 22.3.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama