Hlavní obrázek místa
sv. Petr u Stříbra
© 2002 Jiří Čížek
Opuštěný gotický kostelík, který byl postaven kolem roku 1300 a patřil k dnes již zaniklé vsi Doubrava. Dochovaly se zbytky gotických maleb, protály a renesanční kazetový strop. Vchody jsou proti nenechavcům zazděny.
25.11. 2002

Půdorys místa

půdorys kostela
© Gotika v západních Čechách, Národní galerie v Praze, Praha 1995
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Stříbro

Místa v okolí

 brána do sadu
 Stříbro – MPZ
 Prokopská štola
 Koubkova brána
 štola Svatá Barbora
 Husitská bašta
 Mostní brána
 štola Svatá Anna
 Sulislav
 kostel sv. Markéty
 mariánský sloup
 Žďár
 kostel sv. Jakuba
 Trpísty
 Slavice
 Svojšín
 Svojšín
 kostel sv. Vavřince
 Cebiv
 Pňovany
 Sviňomazský hrádek
 Šontál
 Alfrédov
 Černošín
 Gutštejn
 Luhov
 Očín
 Daňkov
 kostel sv. Vavřince
 Bezemín
 Úlice
 Šipín
 kostel sv. Barbory
 kaple Panny Marie
 Krukanice
 Rochlov
 kostel sv. Mikuláše
 Lhota
 Luhov
 Luhov
 kostel sv. Jiří
 kaple sv. Diviše
 Volfštejn
 Ošelín
 Hradištský vrch
 Nedražice
 Staré Lipno
 Buben
 Bavůrkův kříž
 Falštejn
 Švamberk
 židovský hřbitov
 Prostiboř
 Třebel
 Líšťany
 Janovský mokřad
 Dolní Polžice
 Milkov
 židovský hřbitov
 Kořen
 Kořen
 synagoga
 Frumštejn
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Jiří
 Hradec u Stoda
 Podmokly
 Český mlýn
 Stará pošta
 Malšín
Základní informace místa
ID místa: 1308
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 25.11.2002
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama