Kostel sv. Mikuláše je na náměstí v Boru u Tachova. Je barokní, jednolodní, po straně sakristie s oratoří v patře. Na jižní straně pozdně gotická hranolová věž s ochozem. První zmínky jsou z konce 13.st. Dnešní vzhled je z přestavby z 1.pol. 18.st. Autor projektu byl architekt Jakub Auguston.
Hlavní obrázek místa
2003 © Luděk Pitter
Kostel sv. Mikuláše stojí na náměstí v Boru u Tachova. Kostel je barokní, jednolodní, po straně sakristie s oratoří v patře. Na jižní straně pozdně gotická hranolová věž s ochozem.
23.5. 2004
historie

První zmínky o kostel v Boru u Tachova jsou z konce 13. stol. Později byl ve 14. a 16. stol. přestavěn. Po velkém požáru v polovině 17. stol. byl kostel znovu postaven. Dnešní vzhled kostela je s poslední přestavby z 1. poloviny 18. stol. Autor projektu dnešního barokního byl plzeňský architekt Jakub Auguston.

23.5. 2004

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Bor

Místa v okolí

 Bor u Tachova
 Loreta
 židovský hřbitov
 Velké Dvorce
 kostel sv. Mikuláše
 Nové Sedliště
 Tisová
 Přimda
 Lhotka
 Ošelín
 kostel sv. Anny
 Částkov
 Bernartice
 Pernolec
 Březinka
 Svojšín
 Prostiboř
 Svojšín
 kostel sv. Apoleny
 Milíře u Rozvadova
 Volfštejn
 židovský hřbitov
 Třebel
 židovský hřbitov
 Šontál
 Bělá nad Radbuzou
 Černošín
 kostel sv. Jiří
 kamenný most
 Tachov
 městské opevnění
 mariánský sloup
 kostel sv. Jakuba
 Diana
 jízdárna
 Lhota
 Slavice
 kostel sv. Vavřince
 Očín
 Cebiv
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Bor
5. května 31
348 02 Bor
Tel: 374 790 008
farabor@quick.cz
Základní informace místa
ID místa: 1313
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 23.5.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama