Rozhledna (50 m, 773 m n. m.) stojí na místě původní dřevěné věže, která byla postavena r. 1938 s přilehlou chatou Klubem českých turistů. R. 1948 byla zastřešena a opatřena pláštěm. Stála zde do 80. let 20. stol. R. 1992 byla postavena nová rozhledna, sloužící také jako telekomunikační stožár.
Hlavní obrázek místa
© Infocentrum Kdyně
Vrchol Korábu je přístupný několika turistickými značkami, směřuje k němu rovněž vyasfaltovaná silnice. V chatě pod rozhlednou najdou turisté občerstvení, příjemnou restauraci a ubytování v horském hotelu. Umístění: při průjezdu Kdyní je nutné projet Starokdyňskou ulicí a dále po serpentýnách až na vrchol Korábu.
28.5. 2002
historie

Svojí nadmořskou výškou 773 m náleží vrch Koráb k nejvyšším vrcholům Chudenické vrchoviny. V r. 1902 již uvažovali kdyňští turisté o vybudování zdejší rozhledny. Ale teprve v r. 1938 se podařilo na vrcholu Korábu vystavět a zpřístupnit dřevěnou rozhlednu s malou chatou. Později získala chata velký sál a prostory 1. patra, zanedlouho byl zde vystavěn i lyžařský můstek. Po válce byla konstrukce rozhledny sestavená z klád, potlučená prkny. V této podobě fungoval Koráb až do konce 80. let, kdy byla stará rozhledna odstraněna. V r. 1992 byla dokončena nová rozhledna na telekomunikační věži.

28.5. 2002

otvíračka

Otevřeno nepřetržitě Vstupné na rozhlednu: dospělí 20,-- Kč

28.5. 2002

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Kdyně

Místa v okolí

 Nový Herštejn
 Příkopy
 Rýzmberk
 Úsilov
 židovský hřbitov
 Ruchomperk
 gloriet Klobouk
 kaple sv. Václava
 Dobrá Voda
 kostel sv. Anny
 Pušperk
 Markéta
 Netřeby
 Lomeček
 kostel sv. Markéty
 Běhařov
 Chocomyšl
 Kanice
 Sohostov
 U Žižků
 kaple sv. Isidora
 Tetětice
 Lázeň
 rozhledna Bolfánek
 Lštění
 Květkovice
 Koryta
 Drslavice
 Veselí
 Zichov
 Bezděkov
 Tupadly
 kostel sv. Václava
 Tupadelské skály
 Bystřice nad Úhlavou
 židovský hřbitov
 Janovice nad Úhlavou
 Domažlická věž
 Chodský hrad
 Nahošice
 synagoga
 synagoga
 Přívozec
 Chotiměř
 kaple sv. Felixe
 Blížejov
 Osvračín
 Osvračín
 Svrčovec
 sýpka
 Klenová
 židovský hřbitov
 Beňovy
 Dolany
 Pajrek
 kostel sv. Martina
 Komošín
 Dvořec
 kostel sv. Anny
 Lomec
 boží muka
 Týnec
 Křenice
 Opálka
 Dešenice
 synagoga
 Ježovy
 Štěpánovice
 Loreta
 štola Loreta
 Šibeniční vrch
 Kokšín
 Ptenín
 kostel sv. Apolináře
 Horšovský Týn
 Vdovský dům
Základní informace místa
ID místa: 871
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 30.8.2001
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama