Kostel původně gotický, je poprvé připomínán roku 1352. V 16. stol. byl upravován, rozšířena okna a přistavena jižní předsíň. Věž je z roku 1737. Konečné úpravy byly provedeny v 19. stol.
Hlavní obrázek místa
Pohled od tvrze
© Luděk Pitter 05/2005
Na návrší v západní části obce Štěpánovice, stojí nad tvrzí hřbitovní kostelík sv. Michala, původně gotický ze 14. stol. Kostel, jehož dnešní vzhled je po posledních úpravách z 19. stol., je jednolodní, obdélníkový, s čtvercovým presbytářem. Věž čtyřboká při západní straně. Uvnitř zděná kruchta.
L.P., 22.5. 2005
historie

Kostel původně gotický, je poprvé připomínán roku 1352. V 16. stol. byl upravován, rozšířena okna a přistavena jižní předsíň. Věž je z roku 1737. Konečné úpravy byly provedeny v 19. stol.

L.P., 22.5. 2005

Plzeňský kraj,  Klatovy  ( KT), Štěpánovice

Místa v okolí

 Štěpánovice
 Komošín
 Svrčovec
 Dolany
 kostel sv. Michala
 židovský hřbitov
 synagoga
 kostel sv. Anny
 Černá věž
 městské opevnění
 Bílá věž
 kostel sv. Martina
 radnice
 boží muka
 boží muka
 Kokšín
 Tupadly
 Beňovy
 Drslavice
 Tupadelské skály
 Švihov
 Předslav
 kostel sv. Jiljí
 radnice
 kostel sv. Václava
 fara
 Luby
 Lomec
 Sobětice
 Koryta
 kostel sv. Václava
 Tetětice
 kaple sv. Isidora
 Bezděkov
 Měcholupy
 kostel sv. Markéty
 Obytce
 Ježovy
 štola Loreta
 Červené Poříčí
 Loreta
 Sohostov
 Újezdec
 U Žižků
 Lázeň
 rozhledna Bolfánek
 Týnec
 Mochtín
 Pušperk
 Srbice
 Nový Čestín
 Habartice
 Křenice
 Veselí
 Kouskova Lhota
 Janovice nad Úhlavou
 synagoga
 kostel sv. Mikuláše
 Měčín
 Těšetiny
 Němčice
 kaple sv. Felixe
 Petrovice
 kaple sv. Vojtěcha
 sýpka
 Klenová
 kostel sv. Prokopa
 Markéta
 Chocomyšl
 Úsilov
 Zichov
 Ruchomperk
 Roupov
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 Běhařov
 Hradiště
 židovský hřbitov
 Ptenín
 Dvořec
 Dobrá Voda
 Lužany
 Skála
 Boříkovy
 Opálka
 kostel sv. Matěje
 Běšiny
 Běšiny
 boží muka
 Běšiny
 Skočice
 Kratice
 Podolí
 kostel sv. Blažeje
 Újezd
 Plánice
 Netřeby
 Příchovice
 Koráb
 Mlázovy
 Merklín
 kostel sv. Mikuláše
 Kanice
 Květkovice
 kaple sv. Anny
 Bystřice nad Úhlavou
 vyhlídková plošina
 Jindřichovice
 Jindřichovice
 kaple sv. Václava
 Lázně Letiny
 kostel sv. Prokopa
 synagoga
 Zavlekov
 Kolinec
 židovský hřbitov
 Lacembok
Základní informace místa
ID místa: 1524
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.5.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama