Asi pětimetrová dřevěná vyhlídková stavba byla na Kubíčkově skále u Tlumačova vybudována v létě r. 2012 a volně zpřístupněna veřejnosti v září téhož roku. Je součástí česko-německého projektu.
Hlavní obrázek místa
Kubíčkova skála
© Vlastimil Vozka 08/2015
Kubíčkova skála (513 m n. m.), někdy též zvaná Velká skála, je návrší ležící severozápadně od chodské obce Tlumačov. Na vrcholu byla r. 2012 vybudována volně přístupná vyhlídková plošina. Značená cesta k ní nevede. Vzdálena je asi 1 km od Tlumačova. Ze silnice Tlumačov-Domažlice k ní vede asi 200 m dlouhá zpevněná cesta, takže k ní lze zajíždět motorovými vozidly. Plošina poskytuje výhled na Kdyňskou pahorkatinu s vrchy Koráb a Rýzmberk, Šumavu v oblasti Nýrska a česko-bavorský hraniční hřbet.
Jiří Špaček, 6.8. 2022
historie

Zhruba pětimetrová vyhlídková věž byla na Kubíčkově skále (nebo též Velké skále) u Tlumačova vybudována jako součást česko-německého projektu „Vyhlídková místa na Domažlicko“. V projektu se angažuje celkem 15 českých obcí, ve kterých by v budoucnu měla postupně vyrůst podobná vyhlídková místa. Dřevěná vyhlídková stavba u Tlumačova, jejíž plošina ve výši cca 2,5 m je volně přístupná, byla slavnostně otevřena pro veřejnost v pátek 7. září 2012. Vyhlídková plošina je krytá a doplněna o mapky s popisem výhledu.

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 6.8. 2022

Komentáře

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Tlumačov

Místa v okolí

 kostel sv. Vavřince
 Tuhošť
 akvadukt u Hadrovce
 Chodský hrad
 Domažlická věž
 gloriet Klobouk
 fara
 kostel sv. Jiří
 Kout na Šumavě
 venkovská usedlost
 Trhanov
 kaple sv. Václava
 Rýzmberk
 Ždánov
 synagoga
 kostel sv. Martina
 Stará pošta
 kostel sv. Anny
 Výhledy
 kostel sv. Mikuláše
 Příkopy
 Kdyně
 Čerchovské hvozdy
 Nahošice
 Nový Herštejn
 Kurzova věž
 Koráb
 Blížejov
 Přívozec
 Lštění
 Šibeniční vrch
 Netřeby
 Chotiměř
 kostel sv. Apolináře
 Kanice
 Horšovský Týn
 Vdovský dům
 kostel sv. Mikuláše
 Annaburg
 Ruchomperk
 Květkovice
 Poběžovice
 kostel Všech svatých
 Osvračín
 Úsilov
 Osvračín
 židovský hřbitov
 židovský hřbitov
 Chocomyšl
 židovský hřbitov
 vyhlídková plošina
Základní informace místa
ID místa: 16585
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 6.8.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama