Soustava několika skal na česko-německé hranici nad Dolní Světlou. V roce 1778 v prusko-rakouské válce tu bylo opevnění Rakušanů. Později zde stávala výletní restaurace.
Hlavní obrázek místa
Skály Falkensteinu
© Zdeněk Susa, 07/2008
Graficke pismenko Falkenstein je z české strany dostupný zelenou turistickou značkou z Dolní Světlé, z německé strany po zelené z Jonnsdorfu nebo po německé červené značce, která vede podél hranice. Mezi skalami (označovanými také Krkavčí kameny – Rabenstein) prochází státní hranice. Na německé straně jsou bizarní skaliska, na nejvyšší skále jsou zbytky vytesaných schodů. Na české straně hranice je na skalnatém pahorku zbytek tesaného sklípku a zbytky zdiva, památka na dobu, kdy tu stála výletní restaurace.
Zdeněk Susa , 3.3. 2009

  historie

  Skály Falkensteinu byly údajně známy už ve 14. století a jejich bizarní tvary se staly podkladem lidových pověstí. V prusko-rakouské válce v roce 1778 si rakouské vojsko zřídilo kolem skal opevněný tábor. V roce 1877 byla na sousedním pahorku (už na českém území) postavena výletní restaurace. Na nejvyšší skálu – vyhlídku – bylo zřízeno schodiště. Restaurace byla několikrát přestavována a zanikla až ve 20. století. Osudnou se jí stala poloha

  Zdeněk Susa (volně podle http://www.luzicke-hory.cz/), 6.3. 2009
  Základní informace místa
  ID místa: 7459
  Typ místa: přírodní scenerie
  Podkategorie: Array
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?7459
  Uveřejněno: 19.8.2009
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 50' 40.23"
  E 14° 40' 32.67"
  Země: Česká republika
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu